Savaitgalį bus tikrinami žūklės mėgėjai

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Daugėjant pranešimų apie poledinės žūklės mėgėjų neleistinai gaudomas ar netinkamo dydžio žuvis, netvarkomą aplinką ir kitus pažeidimus, savaitgalį visoje Lietuvoje bus organizuojami aplinkosaugininkų reidai. Jų metu inspektoriai tikrins, ar žvejai mėgėjai nežvejoja šiuo metu draudžiamų žvejoti lydekų, ar yra atsakingai pasiruošę žūklei, ar turi leidimus žvejoti.

Žvejoti tik su saugos priemonėmis

Vadovaujantis Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, draudžiama žvejoti ant ledo neturint priemonių, kuriomis pasinaudojus būtų galima įlūžus išlipti ant ledo – dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų. Šio reikalavimo nepaisantiems žvejams gali būti skirta administracinė bauda.
Žvejams mėgėjams taip pat privalu užtikrinti tvarką žvejybos vietoje: prieš pradedant žvejybą ir žvejybos metu visas komunalines atliekas, esančias 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos, būtina surinkti į maišus ar kitą tarą. Pasibaigus žvejybai, surinktas komunalines atliekas būtina išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

Privalu turėti dokumentus

Nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama žvejoti naudojant masalui žuvelę. Šis draudimas netaikomas žvejojant žuvelės gabalėliu. Draudimas negalioja ir žūklei Kuršių mariose.
Lydekas draudžiama gaudyti nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. Draudžiamu laikotarpiu sužvejojus lydeką žvejui bus skirta ne tik bauda, bet ir teks atlyginti žalą gamtai po 500 litų už lydeką.
Žvejojantieji privalo turėti žvejo mėgėjo bilietą arba žvejo mėgėjo kortelę, arba žvejybos leidimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, arba nemokamą žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą. Aplinkos apsaugos kontrolės funkciją atliekantiems pareigūnams paprašius, žvejai turi pateikti minėtus dokumentus.

Kviečia gyventojus

Leidimų mėgėjų žūklei kainos svyruoja nuo 5 iki 50 Lt. Be leidimų gali žvejoti pensininkai, neįgalieji, vaikai iki 16 m.
Pamatę draudžiamu laikotarpiu ar be leidimo žvejojančius ar kitaip Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles pažeidžiančius asmenis, gyventojai kviečiami kreiptis į Gyvosios gamtos apsaugos inspekciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto