Savaitgalį Rubikų kaime – triguba šventė

Iš Tauragės atvykęs Algimantas Norkus dėkojo rubikiškiams už saugomą jo giminės atminimą. Autoriaus nuotr.

[nggallery id=762 template=caption]Praėjusį savaitgalį Rubikų kaimas gyveno šventinėmis nuotaikomis: šeštadienį vyko kaimo šventė, o sekmadienį – tradiciniai šiam kaimui Šv. Roko atlaidai. Jie šiemet buvo išskirtiniai – paminėtas Rubikų Šv. Roko bažnyčios 80-metis.

Ir sportavo, ir linksminosi

Ankstesniais metais kaimo vasaros šventė Rubikuose vykdavo tą pačią dieną – per Šv. Roko atlaidus. Kaimo bendruomenės pirmininkė Rūta Narmontienė „Santarvei“ sakė, jog žmonės pageidavo, kad kaimo šventė vyktų šeštadienį – taip esą patogiau susirinkti giminėms, buvusiems rubikiškiams.
„Šiemet taip ir padarėme: šeštadienis buvo skirtas kultūrinei programai, linksmybėms, o sekmadienį žmonės rinkosi į atlaidus – šiek tiek kitokio pobūdžio šventę“, – kalbėjo keturioliktus metus bendruomenei vadovaujanti moteris.
Aistros kaimo šventės metu virė sportuojant: virvės traukimo varžybose, į kurias įsijungė trys komandos, taip pat ėjimo slidėmis rungtyje, kurioje reikėjo pamiklinti kojas ir pademonstruoti komandinį sutarimą. Vaikus žaidimais ir kitokiomis pramogomis užėmė Dainora Mačienė, jiems surengtas ir burbuliatorius.
Koncertinėje programoje pasirodė linksmosios šokėjėlės iš Pievėnų bei solistė Kamilė Butkutė. Rubikiškius linksmino grupė „Antena“ ir jos dainininkas Gediminas Jokubauskas, svečiai iš Skuodo rajono – Lenkimų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Armonikieriai“, vadovaujama Violetos Prišmontienės, bei Viekšnių kultūros centro modernaus folkloro ansamblis „Vo tap-ta-ta“ ir jo vadovė Virginija Krasauskienė.
Staigmeną savo kaimo žmonėms pateikė rubikiškių moterų trio, sušokusių kelis nuotaikingus šokius.

Ruošiantis šventei Rūtai Narmontienei daugiau teko rūpintis ūkiniais darbais. Autoriaus nuotr.

Daug padėkos žodžių

Šventės organizatorės – R. Narmontienė ir Rubikų seniūnaitė Audronė Jučinskienė dėkingos aktyvioms kaimo merginoms, moterims, močiutėms, kurios bet kada pasiruošusios bendruomenei padėti. Tai – Paulina Petrauskienė, Irma Lukošiūtė, Ramutė Einikienė, Virginija Jučinskaitė, Ilona Butienė, Liucija Paulauskienė, Raimonda Girdenienė ir Rita Kačerauskienė.
„Jos bet kada gali mesti savo darbus ir ateiti į pagalbą, jos tikriausiai nežino žodžių „Negaliu“ ar „Neturiu laiko“. Mūsų kaime auga ir šauni jaunoji karta, padedanti bendruomenei. Padėkos žodžių nusipelnė Živilė, Mindaugas, Jurga, Akvilė ir Augustė“, – vardijo seniūnaitė.
Šventės metu buvo pagerbti ir rubikiškiai, kurie šiais metais mini jubiliejinius gimtadienius – nuo 25 iki 90 metų. Tokių sukaktuvininkų Rubikuose šiemet trisdešimt keturi.

Remontavo savo jėgomis

A. Jučinskienė „Santarvei“ pasakojo, kad, ruošiantis kaimo šventei, parduotuvėje buvo padėta aukų dėžutė. Organizatoriai buvo maloniai nustebinti, suradę joje nemažą sumą.
„Labai smagu, kad kaimo žmonės supranta, jog tokiai šventei surengti praverčia kiekvienas centas, tad dėkojame visiems, kas paaukojo mums pinigėlių“, – kalbėjo seniūnaitė.
Kaimo bendruomenės pirmininkė R. Narmontienė vaišino kaimo žmones pačios virta šiupinyne ir atsiprašė, kad visiems jos neužteko.
Organizuojant šventę, prisidėjo ir Šerkšnėnų kultūros centras, skyręs šaunias šventės vedėjas – Salomėją ir Moniką.
Oficialiai Rubikų bendruomenė įregistruota 2003 metais. R. Narmontienė pasakojo, kad, įregistravus bendruomenę, vienas pagrindinių darbų buvo išsinuomoti Šv. Roko parapijai priklausantį pastatą ir jame įkurti bendruomenės namus.
„Tam namui reikėjo nemažo remonto. Iš pradžių tvarkėme savo jėgomis: kas atnešė lentų, kas padarė duris, prisidėjo perkant cementą, grindis sudėjome iš gyventojų pervestų dviejų procentų, o paskui nuo 2007 metų pradėjome laimėti projektus, susitvarkėme elektros instaliaciją, susidėjome langus ir galutinai įsirengėme vidų“, – darbus vardijo bendruomenės vadovė.

Bendruomenės nariai – visi rubikiškiai

Rubikų bendruomenėje oficialiai įregistruota per 60 narių. Kaime gyvena apie 200 žmonių, tačiau, pasak vadovės, bendruomenės nariai yra visi čia gyvenantys žmonės.
„Jokio bendruomenės nario mokesčio mes nerenkame, todėl bendruomenės nariai esame visi –  prireikus pagalbos, nė vienas dar nėra atsisakęs padėti, tad labai džiaugiamės rubikiškiais. Kai tave visi supranta, palaiko, paremia, dirbti yra daug lengviau“, – tikino R. Narmontienė.
Rubikiškiai kasmet drauge su Šerkšnėnų kultūros centru surengia Mamų dieną, susirenka švęsti Naujųjų metų, anksčiau prieš Kalėdas vyresnieji susieidavo giedoti Kalvarijos kalnus.
„Dabar daugelis jų jau išėjo Anapilin, tad nebėra nei to poreikio, nei kas tuos kalnus gieda. O šiaip, jeigu žmonės pageidauja kokios šventės, nori susieiti, tai mes taip ir darome“, – teigė R. Narmontienė.

Eisena apie bažnyčią – tradicinė Šv. Roko atlaidų dalis. Autoriaus nuotr.

Pasveikino kraštiečius

Sekmadienį Rubikų kaime buvo kaip niekad daug žmonių – kas eitas, kas važiuotas rinkosi į Šv. Roko atlaidus: kapinėse lankė artimųjų kapus, prie šventoriaus pirko atlaidų „pypkes“ ir kitokius skanėstus, sveikinosi, glebėsčiavosi vieni su kitais.
Į nedidukę medinę Šv. Roko bažnyčią visi maldininkai netilpo, tad šv. Mišių, kurias aukojo Viekšnių klebonas Kęstutis Zybartas, klausėsi ir meldėsi šventoriuje.
Nuskambėjus bažnyčios varpams, buvo atneštas šventės ženklas – iš rožių padaryta širdis su užrašu „80 metų“ bei šią bažnyčią anuomet pašventinusio kunigo Nikodemo Petkaus portretas. Tuo pasirūpino kunigo giminaičiai: iš Rubikų apylinkių kilęs, o dabar Tauragėje gyvenantis Algimantas Norkus ir jo brolis Bronius.
Prieš šv. Mišias A. Norkus pasveikino rubikiškius su švente, pasidžiaugė jų vienybe ir tuo, kad žmonės puoselėja savo kaimą, rūpinasi atminimo išsaugojimu.
Rubikų bendruomenei bei kaimyninio Ketūnų kaimo gyventojui Leonui Daugintui svečias padovanojo vieno garsiosios iš šio kaimo kilusios Juzumų giminės atstovo – Vincento Juzumo parašytą knygą „Žemaitijos vyskupijos aprašymas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto