Savaitgalį vyks „Maisto banko“ akcija

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienį ir šeštadienį didžiuosiuose prekybos centruose vyks pavasarinė „Maisto banko“ akcija.

Idėja, parvežta iš užsienio

Iš užsienio šalių parsivežta „Maisto banko“ idėja Lietuvoje prigijo. Šį savaitgalį ji jau vyks 21-ąjį kartą.
Vaidotas Ilgius, šios akcijos komunikacijos ir plėtros vadovas, prisiminė, kad 2003 metais, kuomet buvo surengta pirmoji tokia akcija, negendančius maisto produktus paaukoti buvo galima vos penkiasdešimtyje šalies prekybos centrų. Dabar prie jos prisijungs daugiau nei 400 šalies prekybos centrų.
„Kertinis lūžis įvyko 2007 metais, kuomet buvo nuspręsta „Maisto banką“ paversti savarankiška organizacija. Lūžio tašką pasiekėme tada, kai žmonės pajuto, jog tai yra patogi ir nesudėtinga labdaros forma. Taip pat tai, kad tas prisidėjimas porą kartų per metus prie kažko gero ir didelio, nereikalauja įsipareigojimų“, – „Santarvei“ sakė V. Ilgius.
Prieš keletą metų buvo atlikta gyventojų nuomonių apklausa apie dalyvavimą šioje akcijoje.
Apklausos duomenimis, maisto nepasiturintiesiems paaukojo 35 procentai apklausos dalyvių. Didžioji dalis – 41 proc. apklausos dalyvių nurodė paaukojantys 1,50–3 eurų vertės produktų.

Centralizuoto išskirstymo nėra

„Maisto banko“ akcija vyks ir mūsų miesto didžiuosiuose prekybos centruose.
Akcijoje šiemet dalyvaus ir paaukoti ilgai negendančių maisto produktų prašys Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namų, Švč. Jėzaus Širdies parapijos, nakvynės namų, socialinių paslaugų tarnybos, Viekšnių šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centro atstovai, padedami savanorių.
Akcijos reikalingumu joje dalyvausiančių įstaigų atstovai neabejoja. Šalyje nemažėja skurstančių ir neturinčių galimybės visaverčiai maitintis žmonių.
„Konkreti įstaiga renka maisto produktus tos konkrečios įstaigos globojamiems žmonėms. Tik yra  toks organizatorių prašymas, kad turėtume 3–5 maisto paketus, jeigu reikėtų paremti kažkokią konkrečią šeimą. O šiaip tai viskas sandėliuojama konkrečioje įstaigoje, gaunamos sutartys, leidimai ir tada įstaigos tuos maisto produktus pradeda naudoti“, – kad kiekviena įstaiga produktus renka savo globojamiems žmonėms, patikino Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų direktoriaus pavaduotoja Raimonda Veličkienė.
„Maisto banko“ akcija Lietuvoje penktadienį prasidės 15 val. ir tęsis iki 21 val.
Šeštadienį aukotojų akcijos savanoriai parduotuvėse lauks nuo 10 iki 20 val.

2 Atsakymai į “Savaitgalį vyks „Maisto banko“ akcija”

  1. lolas parašė:

    Maximoje netoli ir aš stovėsiu. Toks liūdnu veidu, ruda sermėga ir basomis kojomis. Nupirkite ir man ką nors, nes maisto bankas su manimi nesidalina, sako neturiu sąskaitos jų banke..

  2. gyventojas parašė:

    Baikite nervoti visuomenę su tais pasipinigavimais. ABSURDŲ apsurdas, nieko neišgirsi nei per televizorių nei per laikraščius tik šelpkite….. Važiuokite pas valdžios žmones ir prašykite ,jie tikrai gali duoti, juk gyvena iš mūsų mokesčių pinigų. Gauna tūkstantines sumas algos , o šiaip….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto