Savaitgalio renginiai: nuo sporto varžybų, pramogų iki klasikos ir folkloro koncertų  

Vasara – koncertų, festivalių, švenčių metas. Tuo užimti visi savaitgaliai.
Ne išimtis ir šis: mūsų rajone vyks keli festivaliai, šventės, kur žmonėms turės galimybę smagiai bei įdomiai praleisti laisvalaikį: pasiklausyti muzikos, o galbūt ir padainuoti, pašokti kartu su atlikėjais.

Renave – Camino Lituano festivalio koncertas

Šįvakar, liepos 21 d., 19 val. Renavo dvare įvyks naujo, Lietuvos mastu rengiamo Camino Lituano muzikos festivalio koncertas „Didžiųjų virtuozų keliais“.
Renave šį vakarą skambės klasikiniai šedevrai, įvairiaspalvės aranžuotės bei Lietuvoje pirmą kartą atliekama sonata dviem smuikams. Muzikinės programos atlikėjai – Davide de Ascaniis (smuikas, Italija), Lina Juknevičiūtė (smuikas) bei Rugilė Juknevičiūtė (violončelė).

Liepos 30 d. Sedos Šv. Jono Nepomuko bažnyčioje įvyks ir dar vienas šio festivalio koncertas „Kelyje šokio ritmu“. Jame drauge su Lina ir Rugile Juknevičiūtėmis gros ir mažeikiškis akordeonininkas Jonas Vozbutas.
Camino Lituano muzikos festivalis neretai vadinamas piligriminiu festivaliu. Jis organizuojamas vietovėse, pro kurias driekiasi piligriminis Camino Lituano kelias. Primename, kad balandžio pradžioje oficialiai buvo atidarytos ir šio kelio atkarpos, vedančios ir pro Mažeikių rajoną – Pikelius, Židikus, Sedą.

„Piligrimystė yra ieškojimų bei atradimų metas. Festivalis piligrimas savo kelyje ieško klausytojo. Ne ten, kur kiekvieną savaitę nuskamba simfonija, kur į koncertą susirenka šimtai žmonių, bet ten, kur muziką galimą pažinti ir patirti iš arti“, – taip festivalį pristato jo organizatoriai.
Akcentuojame: visų festivalio koncertų lankymas – nemokamas.

Sedoje – folkloro festivalis

Rytoj, šeštadienį, Sedoje vyks tradicinis folkloro festivalis „Gėid vuolongelė“. 13 val. Sedos malūne bus atidaryta liaudies meistrų sukurtų darbų paroda. O pagrindinis festivalio renginys – koncertas prasidės 16 val.  Jame dalyvaus ir savo pasirodymus žiūrovams dovanos dešimt folkloro ansamblių iš Šakių, Skuodo, Plungės, Kelmės, Mažeikių rajonų savivaldybių.

Festivalyje dalyvaus ir žiūrovus savo energija bei trankia muzika džiugins folkroko grupė „Kitava“ iš Šiaulių. Nuo 18 val. planuojamas „Truopniuojė šokiejė“ konkursas, o nuo 19 val. – festivalio pratęsimas – vakaronė Sedos Varduvos salelėje.

Laižuvoje –„Oninių polka“

Šeštadienį Laižuvoje, Vadaksties upės slėnyje, vyks šventė „Oninių polka“. Šis renginys jau yra neatsiejama Laižuvos miestelio kultūrinio gyvenimo dalis. Į jį kasmet suguža būrys jo gyventojų ir svečių iš aplinkinių vietovių.
Šventė prasidės 13 val. krepšinio varžybomis.

Nuo 18 val. vyksiančiame koncerte dalyvaus muzikos ir šokių kolektyvai iš Plungės, Šiaulių rajonų. Taip pat ir vietiniai – Laižuvos kultūros centro kolektyvai, Viekšnių kultūros centro modernaus folkloro grupė „Votap ta-ta“. Pagrindiniai kviestiniai svečiai – grupė „Balius“.
Mažųjų „Oninių polkos“ dalyvių lauks batutai ir „Antano žirgai“.

Mažeikiuose tęsiasi vargonų festivalis

Keli renginiai vyks ir sekmadienį.
Liepos 23 d. 10 val. Mažeikių kultūros centro mažojoje salėje prasidės konferencija „XX–XXI a. Europos šalių vargonų meno aktualijos“. Joje bus skaitomi pranešimai, kaip vargonų menas vystėsi kaimyninėje Latvijoje, aptartos Lietuvoje įvykusių vargonų festivalių kompozitorių kanoniškumo kryptys. Trečiajame pranešime pristatomas laisvės aspektas vargonininko Jono Žuko gyvenime ir profesijoje.

13.30 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje vyks koncertas „Bachas ir inspiracijos“.
Abu šie sekmadienį Mažeikiuose vyksiantys renginiai – 2-ojo Mažeikių vargonų festivalio dalis.

Užlieknės kaimo šventė

Renginių ir švenčių turtingą savaitgalį užbaigs Užlieknė. Kaimo pušyne 18 val. prasidės šventė „Gimtajai Užlieknei taip“.
Šventėje dalyvaus Žemaičių Kalvarijos liaudiškos muzikos kapela „Sosieda“, estradinė grupė „Vintažas“, Viekšnių kultūros centro moterų linijinių šokių kolektyvas „Dance step“,  Tirkšlių kultūros centro kolektyvai. Šventės kulminacija – atlikėjo Ligito Kernagio koncertas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto