Savanoriai darbdavius pavertė savo kolegomis

Šventės dalyvių susidomėję apžiūrinėjo ir kariuomenės ginklus. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

[nggallery id=202 template=caption]Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė, atsidėkodama už bendradarbiavimą ir supratimą, savanorių darbdaviams surengė šventę.
Visą dieną Telšių rajono Pagudonės kaimo poligone netilo šūviai ir komandas palaikančių sirgalių šūksniai.

Siekia abipusio supratimo

Ši šventė – savotiška padėkos diena darbdaviams, kurie supranta savanoriškos tarnybos būtinybę, jos reikšmę bei reikalingumą ir nesudaro savo darbuotojams jokių kliūčių bet kada išvykti į mokymus ar pratybas.
Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadas majoras Egidijus Budraitis sakė, jog šia švente norima suartinti savanorius, rinktinės profesinės karo tarnybos karius ir darbdavius, kad visi suprastų, jog dirba vieną bendrą darbą.
„Turime vienintelį tikslą – parengti savos piliečius Tėvynės gynybai. Kartais iškyla įvairiausių nesusipratimų: būna, kad vieni savanorius išleidžia, kiti neišleidžia, tad bandom pademonstruoti  darbdaviams, ką savanoriai čia veikia. Ir jei jie mano, kad mūsų kariai čia nieko neveikia, tinginiauja, norime parodyti, kad taip nėra“, – sakė E. Budraitis.
Vėl atsinaujinusi Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė tokią šventę organizuoja pirmą kartą, vadas patikino, kad ne paskutinį.

Nesusipratimų mažai

Mokymų, pratybų, žygių metu stengiamasi, kad jaunuoliai susipažintų su kariška drausme, mokymais, pratybomis.
Vadas E. Budraitis pasakojo, kad pasitaiko, jog su įmonių, kurios turi mažai darbuotojų, neturi kuo pakeisti žmonių, vadovais nepasiseka rasti bendros kalbos, bet dauguma vis dėlto išleidžia darbuotojus ir į tai žiūri palankiai.
Į padėkos šventę, be mažeikiškių, susirinko darbdaviai iš Šiaulių, Telšių, Radviliškio, Joniškio ir Pakruojo.
Savanoriai pademonstravo svečiams automobilio užgrobimo ir priešo paėmimo į nelaisvę operaciją, šiek tiek kovinių ir savigynos pratimų.

Gavo dovanų

Šventės metu darbdaviams patiems teko pabūti karių „kailyje“: jie buvo aprengti maskuojamosiomis kariškomis uniformomis.
Suskirstyti komandomis, naujieji kariai turėjo atlikti įvairias užduotis: pabūti žvalgais ir atpažinti karinę techniką, mėtyti granatą, šaudyti į taikinį iš mokomųjų ginklų: pistoleto, „Airsoft“, „Kalašnikovo“ automatų, kulkosvaidžių, mėtyti kovines žvaigždutes ir peilius, visai komandai atsistojus ant dviejų į slides panašių lentų, įveikti „vienybės“ taką. Svečiai turėjo progą susipažinti su kariuomenėje naudojamais ginklais.
Prizines vietas laimėjusios komandos buvo apdovanotos, visi šventės dalyviai buvo vaišinami kareiviškais pietumis ir vakariene.

Dėkojo darbdaviams

Šiaulių Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Mažeikių 603-iosios kuopos vadas kapitonas Viktoras Anglickis pasakojo, kad Mažeikiuose daugiausiai savanorių ateina iš bendrovių „ORLEN Lietuva“, „Fauga“, Mažeikių politechnikos mokyklos ir jos Viekšnių skyriaus. Pratybos daugiausiai vyksta savaitgaliais, kai savanoriams nereikia į darbą.
„Jokių nesusipratimų su darbdaviais dar neturėjome, kita vertus, darbą organizuojame taip, kad atsiprašyti iš darbo tenka gal kokį kartą per metus, apie tai savanoriai sužino prieš keletą mėnesių, tad kas nori, ateina, o kas nenori, neateina ir savaitgaliais“, – teigė V. Anglickis.
Vadas dėkoja visiems darbdaviams už savanorių veiklos įvertinimą, jos reikalingumo supratimą ir palankų požiūrį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto