Savanoriška praktika – galimybė jaunuoliams, neturintiems patirties

ELTOS nuotrauka

Sausio 1-ąją įsigaliojo Jaunimo užimtumo rėmimo pataisos. Jomis norima suteikti sąlygas jauniems žmonėms savarankiškai, neatlygintinai įgyti praktinių darbo įgūdžių, sudarant savanoriškas praktikos sutartis su darbdaviais.

Galima atlikti savarankiškai

Viena dažniausiai nurodomų priežasčių, kodėl neseniai baigusiems mokslus žmonėms sunku prasiskinti kelią darbo rinkoje, – patirties trūkumas. Didelis darbo ieškančiųjų skaičius turi įtakos namažai konkurencijai.
Natūralu: esant pasirinkimui, darbdaviai renkasi didesnę darbo patirtį turintį asmenį.
Šiandieninėje darbo rinkoje patirčiai įgyti nepakanka trumpalaikės studijų programose numatytos praktikos. O ir ne paslaptis, jog dalis studentų ar profesinių mokyklų ugdytinių privalomąsias praktikas įmonėse ar organizacijose, su kuriomis mokslo įstaiga yra pasirašiusi trišalę sutartį, atlieka tik formaliai.
Kiek kitokia bus naujoji savanoriška praktika. Šiuo atveju 16–29 metų asmenys ir įmonės galės sudaryti dvišales sutartis. Iki šiol to padaryti nebuvo galima.
Tikimasi, kad motyvuotiems, veikliems jaunuoliams po to bus lengviau susirasti darbą.

Konkuruoti sunku

Telšių teritorinės darbo biržos Mažeikių skyriuje sausio 1-ąją buvo registruoti 795 jauni (iki 29 metų) žmonės.
Pasak Mažeikių jaunimo darbo centro (JDC) vyr. specialistės Ligitos Diržininkienės, įsigaliojusios pataisos yra tikslingos ir reikalingos. Pasak pašnekovės, jaunuolių, norinčių pasinaudoti galimybe savarankiškai atlikti praktiką, neabejotinai atsiras.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Savanoriška praktika – galimybė jaunuoliams, neturintiems patirties”

  1. laima parašė:

    o valgyt ir mokescius irgi mokes darbdavys !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto