Savivalda skatinama prisidėti prie administracinės naštos mažinimo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį Ūkio ministerijoje savivaldybių ir valstybės institucijų atstovams buvo pristatytos naujovės ir praktiniai patarimai, kaip mažinti verslui tenkančią administracinę naštą, rengti naštos mažinimo priemones ir efektyviai išnaudoti informacines sistemas.

Mokys, kaip rengti priemones

Šalies teisė numato naujus įsipareigojimus mažinant administracinę naštą ir savivaldybių institucijoms, todėl geresnio reglamentavimo srityje tikimasi jų svaraus indėlio.
„Valstybės institucijos yra įpareigotos vertinti administracinę naštą, tačiau matome, kad joms kyla nemažai klausimų, kaip atlikti naštos vertinimą, todėl per periodiškai vykstančius seminarus pristatome, kaip rengti naštos mažinimo priemones, pateikiame naštos vertinimo praktinius pavyzdžius, akcentuojame 2014 m. Vyriausybės nustatytą naują administracinės naštos mažinimo tikslą“, – komentuoja ūkio viceministras Gediminas Onaitis.

Laikytis konkurencijos principų

Seminaro metu buvo pristatytas Paslaugų ir gaminių kontaktinis centras, taip pat priminta apie pareigą teisės aktus rengiančioms institucijoms teikti pranešimus apie teisės aktus, kuriuose nustatomi ar panaikinami įsisteigimo ir laisvo paslaugų teikimo reikalavimai.
Remiantis praktika, institucijos buvo supažindintos su svarbiausiais konkurencijos principais ir jų laikymosi svarba, nes pastebėta, kad viešojo administravimo subjektai, pavyzdžiui, teisės aktų projektų rengėjai, dažnai skiria nepakankamai dėmesio svarbiausių konkurencijos principų laikymuisi ir poveikio konkurencijai vertinimui.

Mažins ir valstybės, ir savivaldybių lygmeniu

Praėjusiais metais Vyriausybė patvirtino 2014–2015 m. administracinės naštos mažinimo priemonių planą, parengtą įgyvendinant Administracinės naštos mažinimo įstatymą.
Jis įpareigoja ir savivaldybes rengti ir įgyvendinti savo srities teisės aktų administracinės naštos mažinimo planus – taip užtikrinama, kad administracinė našta būtų mažinama ir valstybės, ir savivaldybių lygmeniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto