Savivaldos rinkimuose registruota beveik 300 savarankiškų politinės kampanijos dalyvių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šeštadienį baigėsi terminas pateikti prašymus registruoti savarankišku politinės kampanijos 2015 metais vyksiantiems savivaldos rinkimams dalyviu.
Paskutinės dienos popietės duomenimis, buvo užregistruoti 287 tokie dalyviai, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Registruoti 55 visuomeniniai rinkimų komitetai

Politinės kampanijos dalyviais Vyriausiojoje rinkimų komisijoje užsiregistravo 24 partijos. Pagal jų teikimus taip pat užregistruotas 181 kandidatų į savivaldybės tarybas sąrašas ir 12 politinių partijų iškelti kandidatų į savivaldybės tarybos narius – merus.
Iki gruodžio 6 dienos savarankiškais politinės kampanijos dalyviais užsiregistravo 55 visuomeniniai rinkimų komitetai bei 15 asmenų, numatančių savarankiškai išsikelti kandidatais į merus.
Dar keletas savarankiškų politinės kampanijos dalyvių, kurie reikalingus dokumentus VRK pateikė baigiantis darbo dienai gruodžio 6-ąją, bus užregistruota kitą savaitę.

Registracijai – daugiau nei mėnuo

Užsiregistravęs politinės kampanijos dalyvis turi teisę rinkti aukas. Šiuo metu politinės kampanijos sąskaitose partijų lėšos sudaro apie 1 mln. litų, fizinių asmenų aukos – beveik 50 tūkst. litų, mažos (iki 40 litų) fizinių asmenų aukos – apie 1500 litų, kandidatų lėšos – beveik 107 tūkst. litų.
Kandidatus ar kandidatų sąrašus gali kelti politinės partijos ir rinkimų komitetai, o kandidatu į tarybos narius – merus galima išsikelti ir pačiam. Kelti kandidatus, jų sąrašus ar pačiam keltis kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu.
Tokių dalyvių registracija, prasidėjusi spalio 1 d., baigėsi gruodžio 6 d.
Iki šios dienos užsiregistravusios partijos kandidatų sąrašus ar kandidatus į merus galės kelti visose savivaldybėse.

Teiks kandidatų sąrašus

Nuo gruodžio 6 d. VRK iš politinių partijų pradėjo priiminėti pareiškinius dokumentus.
Visuomeniniai rinkimų komitetai ir į merus išsikeliantys asmenys nuo gruodžio 6 d. gali kreiptis į savivaldybių rinkimų komisijas ir pateikti kandidatų sąrašus bei kandidatų pareiškinius dokumentus. Kiek vėliau prie jų prisijungs ir politinės partijos – kai tik VRK užregistruos partijų pareiškinius dokumentus.
Visi keliami kandidatų sąrašai ir kandidatai bus užregistruoti tik po to, kai sulauks pakankamo rinkėjų palaikymo.
Užregistruoti kandidatai ir jų sąrašai bus paskelbti iki 2015 m. sausio 30 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto