Savivaldos vadovai politikams pristato ataskaitas

Meras ne rečiau kaip kartą per metus rengia ir pateikia rinkėjams bei visai Savivaldybės bendruomenei Tarybos veiklos ataskaitą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienį politikai turėtų patvirtinti Tarybos veiklos ir Savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaitą. Šios ataskaitos pirmiausia pristatomos komitetams.


Ataskaita privaloma

Vadovaujantis vietos savivaldos įstatymu ir Savivaldybės tarybos reglamentu, meras ne rečiau kaip kartą per metus rengia ir pateikia rinkėjams bei visai Savivaldybės bendruomenei Tarybos veiklos ataskaitą. Su ataskaita jau susipažino pagrindiniai komitetai, o penktadienį ji bus pateikta Tarybai. 
Ataskaitoje apžvelgiama Tarybos struktūra, užimamos pareigos Taryboje, jos narių aktyvumas, komitetų, komisijų darbas, biudžeto lėšų paskirstymas ir kt.
Mero Antano Tenio duomenimis, Tarybos posėdžių lankomumas – 81,5 proc. Nė vieno Tarybos posėdžio nepraleido Tarybos nariai Kęstutis Bartkevičius (dabar jau Seimo narys – B. R.), Ingrida  Braziulienė, Leonas Mitkus, Daiva Šideikienė, Gintautas Šmaižys, pats meras. Daugiausiai posėdžių praleido Jonas Žičkus – 6, bei Aldona Štilinienė – 5.

Svarbiausi postai – socialdemokratų 

Tarybą sudaro 27 nariai, iš kurių 20 išrinkti pagal 5 politinių partijų sąrašus, 6 – pagal du jungtinius koalicinius sąrašus ir viena save išsikėlusi.
Į valdančiąją koaliciją susijungę aštuonis mandatus turintys socialdemokratai, po keturis – valstiečių liaudininkų ir „tvarkiečių“ bei du „darbiečiai“. Taryboje dirba 4 frakcijos: socialdemokratų, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos, partijos Tvarka ir teisingumas, konservatorių. Šeši politikai nepriklauso frakcijoms.
Priminsime, kad svarbiausius postus – mero ir Savivaldybės administracijos direktoriaus, užimantys A. Tenys ir Bronius Kryžius – socialdemokratai.

Priimta per 400 sprendimų 

Savivaldybės Taryba praėjusiais metais posėdžiavo 15 kartų, priimti 422 sprendimai. Daugiausiai sprendimų priimta turto disponavimo (113), statybos ir urbanistikos, teritorijų planavimo, švietimo ir kultūros klausimais. 
Taryboje dirba penki komitetai. Daugiausiai klausimų teko svarstyti Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio, Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų, Švietimo, kultūros ir sporto komitetams.

Ataskaitoje – daug informacijos

Tarybos sprendimu buvo nustatytas didžiausias leistinas valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičius – 306. Savivaldybės administracijoje yra 22 skyriai, dirba 293 žmonės: valstybės tarnautojai – 148, dirbantieji pagal darbo sutartis – 145.  
Dabartinė administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus ataskaita iš ankstesnių išsiskiria savo apimtimi. Joje pateikta išsami visų skyrių, seniūnijų veiklos ataskaita.
Ataskaitoje apžvelgtas biudžeto vykdymas, projektų vykdymas, teritorijų planavimas, statybos ir remonto darbai, kraštotvarka, turto valdymas, kelių ir gatvių rekonstrukcija, energetika, vandentvarka, žemės ūkis, viešųjų darbų organizavimas, viešieji pirkimai, švietimas, kultūra, sveikatos priežiūra ir kitos sritys.
Administracijos direktorius B. Kryžius darbų krūvį iliustravo tokiais skaičiais. Bendrojo skyriaus administruojamame skaitmeniniame registre 2012 metais registruota: 1295 Savivaldybės institucijų pasirašytos naujos sutartys, 2783 administracijos direktoriaus išleisti įsakymai veiklos klausimais, 9446 gaunami dokumentai: iš jų 4011 – asmenų prašymų ir 5435 – gauti raštai; 8571 siunčiamas dokumentas: 3092 – atsakymai į asmenų prašymus ir 5479 raštai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto