Savivaldybė – už „Sauridai“ palankų sprendimą?

Agnės Grabauskaitės nuotrauka. Tarybos sudarytai komisijai, kuri aiškinasi su dujų tiekimu susijusius klausimus, vadovauja Sigitas Kaktys.

Savivaldybės administracija Konkurencijos tarybos sprendimo neapskundė.
Valdininkai aiškina, kad tam nebuvo pagrindo, esą „Saurida“ pasinaudojusi įstatymo spragomis. Jie nesiėmė ginti ir viešojo intereso, šią „teisę“ perleisdami patiems vartotojams.
Liepos pradžioje Konkurencijos taryba atsisakė tirti „Suskystintų dujų“ ir „Sauridos“ kainų padidėjimą.
Konkurencijos tarybos aiškinimu, toks sprendimas priimtas, išnagrinėjus įmonių duomenis ir nustačius, kad nėra pagrindo įtarti, jog įmonių kainos galėtų būti per didelės.
Konkurencijos taryba gavo Molėtų ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių prašymus įvertinti „Suskytintų dujų“ ir Mažeikių rajono savivaldybės prašymą įvertinti „Sauridos“ padidintas kainas daugiabučių namų gyventojams kainas.
Mažeikiškiai į šią instituciją kreipėsi po to, kai nuo praėjusiųjų metų gruodžio mėnesio dujų tiekėjas trigubai – nuo 6, 05 iki 18, 15 lito – padidino  vadinamąjį abonentinį mokestį. Buvo prašoma įvertinti, ar įmonė įmonė nepiknaudžiauja monopoline padėtimi.
Suskystintos naftos dujomis naudojasi per trisdešimt tūkstančių šalies gyventojų – Joniškio, Kelmės, Molėtų, Skuodo, Rokiškio, Kupiškio, Ignalinos, Šakių, Jurbarko, Utenos, Zarasų ir Varėnos daugiabučių namų gyventojai. Tačiau aktualiausia šių dujų kaina mažeikiškiams. Jomis naudojasi net 92 procentai, arba 14 tūkstančių Mažeikių gyventojų.
Pati Konkurencijos taryba savo rašte valdininkams priminė jų teisę – šis sprendimas galėjo būti skundžiamas Administraciniam teismui per 20 dienų nuo jo paskelbimo, tačiau Savivaldybės administracija to nepadarė.

Apie tai, kodėl Savivaldybė nusprendė nebesikišti į gyventojų ir „Sauridos“ ginčą, skaitykite šeštadienio numeryje.

49 Atsakymai į “Savivaldybė – už „Sauridai“ palankų sprendimą?”

 1. GORILA parašė:

  nejuokinkit streikuotojai galvos neiskisat….. verciau skolas padenkit ir toliau arkit oligarhu naudai ..sekmes buntavykai

 2. parašė:

  noriu paklausti,kas pasidomės baseinu prie poliklinikos kurį privatizavo tas tipas,ten vyksta povuviai,o baseinas Mažeikių gyventojams nebeprieinamas,o MOKĘSČIAI į mokęsčių inspekciją NEPATENKA, , ką veikia Mokęsčių inspekcija,

 3. Jonas parašė:

  Gerbamas Juozai, sutinku su Jūsų išsakytomis mintimis.Tik nežinau ir niekam negalėčiau patarti už ką balsuoti ateityje.Negi balsuoti už krikščioniškais lozungais prisdengusius Daktarus : Sigitą ar Vilhelmą, kurie jau spėjo , būdami valdžioje, parodyti savo riestus į save nagus.O ar verta balsuoti už vietinio pirklio Vynioto , nepasižymančio gera reputacija, sūnų.Nekalbant jau apie prorusiškų Paksiaus ir V.U. atstovus

 4. Darius parašė:

  90 m . buvo žulikai nelegalus , reketavo pasislėbdami o kas dabar? 2013 !!! Smaugia ir reketuoja legaliai , kol visuomienė bus isižiojusi , ir leis tuokiem žulikam darytį ka nori , tai čia tik gėlytės ka jus matote , jaučiate. Reikia streikų , reikia bunto !!!

 5. Gal lietus smegenis išplovė? parašė:

  ,,Linkejimai Nagienei Laimutei.Gerbiu ir pasitikiu sia moterimi.“

  O aš labiausiai šiuo klausimu šita persona nepasitikiu, nes jei tiesa, tas visų keikiamas ir pravardžiuojamas zasrancu asmuo yra jos sesės žentelis… Na, nebent, čia netiksli info. Gal kas tiksliau žinot? Beje, ,,dėkui“ tarybai. Pamatėm tikrus jūsų veidus…

 6. Juozas parašė:

  O kuo skiriasi savivaldybė nuo Sauridos? Mes trijų žmonių iniciatyvinė grupė daugiau kaip pusę metų
  kovojame su savivaldybe dėl atliekų išvežimo iš individualių namų Surinkome bevei 200 parašu prie
  prašymo, kad atliekas vežtų kaip ir anksčiau – kas dvi savaites, nes beveik visi ind. namų gyventojai skun-
  džiasi, kad kiekvieną savaitę neturi ko dėti į tuos atliekų konteinerius. Buvome priėmime pas merą, kuris
  prižadėjo, kad atliekos bus vežamos kas dvi savaitės. Bet taip niekas ir nepasikeitė ir gyventojai turi mokėti
  už neatliktus darbus. Manome, kad lieka vienintelis kelias- prieš rinkimus pakviesti balsuoti už tokią partiją, kuri nepasiduotų interesų grupių spaudimui. O ši dauguma matyt atstovauja tiems, kieno rankose yra komunalinio ūkio AKCIJOS, nes ir be dabo byra PINIGAI!

 7. Vidai parašė:

  Po vieną žmonės niekur neis. Reikia organizatoriaus. Tegu organizatorius kuria grupę, kuri augs. Į piketą, mitingą, kitokias protesto akcijas prie savivaldybės, aferisto namų turi ateiti dešimtys ir šimtai. Kol kas mes galim tik parašyti savo nepasitenkinimus. Ir tuo viskas baigiasi. Tie, kuriuos mes per klaidą išrinkom į savivaldybę ir į Seimą , tie kurie žadėjo šią problemą išspręsti skubos tvarka, mums jau nepadės. Jiems ant mūsų seniai nusispjauti, kas ir yra daroma.

 8. Vida parašė:

  Nė kiek nenustebau tokiu mūsų išrinktųjų sprendimu .Ko čia stebėtis ,jiems dirbti nereikia ir taip labai patogiai yra susitvarkę savo gyvenimus dirbančių ir vargstančių žmonių sąskaita.Nenoriu nei vieno nei ginti nei smerkti,man jie visi vienodi,o dirbti turėtu žmonių labui.Ponai ,gal jums reikėtų plačiai atverti akis ir apsižvalgyti ,pasižiūrėti į paprastų žmonių gyvenimus.Didelė dalis žmonių negali padoriai išleisti vaikus į mokyklą,tai kokia mūsų Lietuvos ateitis.Aplipdėt mokesčiais ,net neskaičiuodami už ką,kadangi mūsų ponų neliečia.Dėl Ranco ambicijų nevienas nepajudino ne piršto.Mums tokios valdžios nereikia .Laikas žmonėms pradėti kovoti už savo teises ,ar taip ir būsime aukomis ir lauksime dar didesnio susidorojimo .Sutinku , kad tik mitingai ,protestai ir mūsų eilinių žmonių vienybė gali pajudinti procesą vartotojų labui.Šitoks žmonių apiplėšinėjimas,nesiskaitymas stebina žmones atvykusius iš užsienio šalių.Lietuviai kantrūs ,o tuo pačiu ir kvaili.Nemokėkite to prakeikto mokesčio ,aš jo nesiruošiu mokėti , tai bent palaikykime vienas kitą , būkime vieninga jėga .Kuo mūsų protestuojančių bus daugiau ,tuo jiems reikės daugiau paplušėti.Visa Lietuva pavojuje ,kuri apraizgyta korupciniu tinklu vedančiu į seimą ,vyriausybę ir kitas institucijas .Labiau norėtusi ,kad pajudėtų jauni dirbantis žmonės ,o mes pensinikai Jūs visus palaikysime.Tai visiems stiprybės ir nesudėkim ginklų ,kovokime vieningai. Nekoliokime ,nežeminkime vienas kito ,tai labai parodome save iš prastos pusės,protestuokime gražioje formoje ,tai bus teisingiau.Būkime dievo vaikais ir keiskime pasaulį su galia,išmintimi ir meile.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Nesuprantu 2013-08-13 12:28:28, ko čia apsimeti, kad nesupranti, vien Kakčio portretas jau reiškia didelę nelaimę, kad tik kur vėl ko nepasirašytų…parduos mus dabar Rancui.

 10. To tai va parašė:

  Tikrai negražu pakišinėti žmones, taip kaip pakišo Kaktys mus visus ne tik mažeikiškus bet ir visus lietuvius, pasirašydamas naftos perdavimo sutartį su wilijamsu už 1 dfolerįį

 11. Nesuprantu parašė:

  kodėl puolamas Kaktys. Jis vadovauja komisijai, kuri aiškinasi su dujų tiekimu susijusius klausimus, ir gina vartotojus. Paskaitykite rašinį laikraštyje ir žinosite.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Linkejimai Nagienei Laimutei.Gerbiu ir pasitikiu sia moterimi.

 13. Tai va parašė:

  Taip ir nesupratau komentatorių prie ko čia Sigitas K.
  Dauguma tai Socdemai su priedais,kurie ir pritaria Ranco politikai ir pinigėliams,
  o Sigitas K .tai opozicijoje.Nuotrauką laikraštis specialiai pakišo Sigitą K.
  Sprendimus priėmė tai socdemai ,negražu taip pakišinėti žmones.

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Rugsėjo 17 d.9 val.30 min.Mažeikių teismas nagrinės mažeikiečių bylą prieš Sauridą dėl dujų atsijungimo.PRAŠOME VISUS besidominčius dalyvauti,Posėdis atviras.

 15. sauridis parašė:

  Varnas varnui akies nekerta,nusispjauti klerkams į eilinio žmogaus mulkinimą

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  S.Kaktys ismestas is LR Seimo?Bet , pripazintas ir dirba musu miesto Savivalybeje? Kaip cia iseina?

 17. Vardas (privalomas) parašė:

  Man visada patinka p.Sideikienes nuomone.Daugiau tokiu drasiu ir teisingu..

 18. xx parašė:

  Trečias nuotraukoje, statistinis tarybos narys, kaip reikia taip balsuoju.

 19. SEKMES parašė:

  si kadencija jau pasirase sau rinkeju nuosprendi

 20. JIS parašė:

  Skaitau komentatorius ir matau,kad nėra Šideikienės nuomonės.Visgi VTEK – as įkrėtė truputį „šmantalo“,kad nereikia lįsti ten,kur gali gauti per snapą.(RANCAS visgi pusbrolis,kovoti prieš giminę neišeina)Treti metai moteriškė taryboje ir šiokie tokie pasiekimai va jau ir pasirodė.Pradėjo atskirti savus nuo svetimų……. :)

 21. o kas parašė:

  ta Savivaldybė?Verslininkai ir jiems patarnaujantys.O verslininkas verslininką supranta,remia ir iš paremtojo ateityje laukia to paties.Galų gale visi jie čia vienaip ar kitaip susiję.Tai kam dėl varguolių gadinti santykius?

 22. bedante parašė:

  Zinot ,kai pas mane burnoj iskrenta dantys ir atsranda spraga ,tai as kuo greiciau begu i poliklinika ,kad ta spraga uztaisytu,o politikoj ir mokesciuose tos spragos kazkodel metai is metu neuztaisomos ir taip plaunami ir melziami vargzu zmogeliu pinigeliai. Matyt politikieriams per tas spragas irgi nemazas atkatas nubyra. .

 23. nesvarbu parašė:

  taip ir iseina vergas esi ir mirsi juo ,musurajono valdzia nusiplove rankasir nere i krumus ,isena kad mes jiems nerupim svarbu jems gerai

 24. V parašė:

  O tai taip iseina , kad tos istatymo spragos pritaikytos tik Mazeikiu gyventojams, o tas savivaldybes teisininkas, tai as patyliu, is kur jie ten toki parove

 25. Juons parašė:

  Nu ar nėra Mažeikiuose geresnio juristo kam Jūs laikote tą pajuokos objektą?

 26. sikniuk parašė:

  Ar riebaluoti ir ilgi tavo plaukai ? Gal dar ir su mersu vazinejies?

 27. sikniuks parašė:

  Ir dar, manau jei jus visi butumet Ranco vietoje, dujas gyventojams parduotumet vos ne uz aciu ir tikrai nenoretumet uzdirbt pinigo, su tuom jus ir sveikinu…

 28. sikniuks to sranc parašė:

  Dar vienas laido riteris. Tai tu pradek streikuot, rodyk kelia, gal naujasis mesijas busi. Bet galiu galva guldyt, kad to nebus. Visgi kompas stebuklingas daigtas, kiekvienas sudelis dievu pasijust gali…

 29. nESUPRANTU parašė:

  ei, ar jau čia Kaktys su Nagiene susidėjo, trečio nežinau, kad tik padaryti meikiškiams blogiau. A tai jau dabar abudu eina pries Mažeikių gyventojus? Kiek galima jau naftą visos Lietuvos ateitį pardavė, dabar vėl
  Kas mus apgins nuo komunizmo-kiaulių maro?

 30. Vardas (privalomas) parašė:

  seni,nuo tarybiniu laiku uzsilake P_Y_D_E_R_A_S_T_A_I

 31. sranc parašė:

  ZASRANCAS PI..DE..RA..ST..AS IR DULKINA VISA MAZEIKIU VALDZIA , stai ka isrinkom, siiknaskyles , .. Vienytis ,zmones , reikia , streikuot , tyli visi , ORGANIZUOJAM , SU DUMINEM SASKEM , SU GINKLAIS , nukalt ta zasranca reik

 32. Zigmas parašė:

  iš teisų gėda, kad mes išsirinkome tokius žmones, o paskui buvo suformuota tokia valdžia, kad mes jiems dzin. Prieš vieną verslininkėlį jie nesugebėjo mūsų apginti ir labai greitai nuleido rankas, pasidavė. Kvepia kažkuo neskaniu, gal net korupcija. Už tuos, kurie sėdi dabar valdžioje ir Taryboje, tikrai niekada nebebalsuosiu, nes jie išdavė mažeikiškių interesus. Jeigu jau tokia situacija, tai ponas Rancas kainą už dujų vamzdį gali pakelti iki 20 litų. Ir reikės mokėti, nes jis nesuvaldomas. Bent jau mūsų nekompetetingų valdininkų.

 33. Tadas parašė:

  Pradedu pavydėti tiems, kurie pasirinko emigraciją, nes čia jei nesi gėjus, tavęs niekas neapgins.

 34. sikniukai parašė:

  dulinskai?

 35. sikniuks parašė:

  Kasdien tulike praleidziu po 8 val., gal galetu savivaldybe man uzpakali valyt, nes esu visiskas imbicilas. O jei nevalys, isidemesiu ju (savivaldybes) veidus ir uz juos nebebalsuosiu!!!! Debiliskai parasiau ane? O dabar pasiskaitykit ankstesnius komentus irgi kazkas panasaus. Kodel kazkas jusu siknas turi valyti (perkeltine prasme), ar ne laikas ta darba pasidaryt patiems?

 36. ?? parašė:

  Reikia įsidėmėti veidus, už ką kitus savivaldybės rinkimus tikrai nebalsuosiu :(

 37. Elzė parašė:

  Atsakymas NETEISININKUI.

  Jūs rašote apie registruoto laiško pasiuntimą SAURIDAI. Rašiau jiems oficialiai skelbiamu SAURIDOS adresu prieš trejetą mėnesių, tačiau gal ten nėra mokančių skaityti arba paprasčiausiai nežino, kad į registruotą laišką privaloma atsakyti. O registruotą laišką siunčiau tam , kad SAURIDOS atsakingi darbuotojai nepaaiškintų, kad laiškas nepasiekė adresato. Deja,taip ir buvo. Tik jie nieko ir neaiškino
  Jei straipsnyje minėti „valdininkėliai“ nesutvarko S.Ranco, manau, kad kitų darbų, reikalingų atlikti mažeikiečių labui ,mes jiems tiesiog negalime patikėti. Juk yra gi Mažeikiuose teisingų, atsakingų ir sugebančių atlikti ,kas jam priklauso , žmonių.

 38. Neteisininkas parašė:

  Nesuprantu, kur problemos. Jei biagiasi sutarties terminas ar laikas, ar noriu ją nutraukti, siunčiu „Sauridai“ registruotą laišką, kad „…nuo tada ir tada jo teikiamomis paslaugomis nebesinaudosiu….prašau atsiųsti kvailifikuotą darbuotoją, galintį dirbti su dujas tiekiančia įranga, kad tinkamu būdu būtų užblokuotas (nutrauktas) dujų tiekimas bute Nr…., esantį adresu….“. jei tokio darbuotojo, tarkime, per du mėn, jis neatsiunčia, kviečiu iš kito miesto, jis atjungia dujas, surašų „popierėlį“, darau jo kopiją ir siunčiu į „Sauridą“, kad „…nuo tada ir tada dujų tiekimas į butą Nr…, esančiu adresu… per namo bendra dujų vamzdyną yra nutrauktas ir nuo tokios tai tokios datos prašau nebeskaičiuoti jokių mokesčių, susijusių su dujų tiekimu ir dujinės įrangos ekploatacija“. Jei „Saurida“ vis vien man atsiųstų sąskaitą, parašyčiau, kad „prašom tą sąskaitą susikišti sau giliai į šikną, nes dujų tiekimas nuo tada it tada yra nutrauktas tokios tai įmonės kvalifikuoto darbuotojo, pažymėjimas Nr…“. Ir jei nori, tegul bylinėjasi, dar ir kompensaciją iš jų prisiteisčiau – valmzdynas yra namo, gujos „Sauridos“, aš jų nebeimu, dujų vamzdį „užglušino“ kvalifikuotas darbuotojas, su laiptinės gyventojasi, kad aš jiems nekliudomai leisiu naudotis vamzdynu, einančiu per mano butą – sutarta.

 39. Kažkokia teisininkė parašė:

  > Komentatorius: turėdamas mankurto sąmonę galite šerti visus „verslininkus“ ir valstybininkus savo lėšomis kiek tinkamas.

  Netiesa, kad nėra teisinių svertų sustabdyti cinikų, besityčiojančių iš 14 000, gaujai. Tereikia tik liautis inkšti ir pradėti veikti.

 40. gorila parašė:

  na tai ka nugalejo sveikas protas,tik kur dingo tie visi komentatoriaii kurie cia verksleno ,ai as nemokesiu ,ai as tik mokesiu tik po 6,05 lito ,gaila man jusu visu,isdulkino mus per visus galus ir toliau dulkins ir niekas neklaus ar benorim LIETUVA LIETUVA

 41. JANINA parašė:

  Na kaip vyriškis Kaktys simpatiškas,bet kai pradėjo eiti šideikienės ir balčūno pėdomis tai prarado savo žavesį.Tik pažiūrėkim į tuos anksčiau paminėtus šnekorius.Balčiūnas šneka daug ir apie nieką,o šideikienė kai kaip nors surezgą sakinį arba norą tai visa salė skaniai nusikvatoja,o tarybos nariai iš mandagumo į kumštį.Tenka pripažinti,kad Mažeikiai yra,buvo ir bus provincija.Žinom,kad kažkada Kaktys truputi trynėsi Vilniuje,vėliau seime,vėliau vyriausybėje,bet savo didžiają politiką Mažeikiuose daro gana primityviai.Juk jei turėtų tiek galių,kad galėtų sustabdyti Rancą,tai nesiafišuotų po rubrika“ Savivaldybė – už Sauridai palankų sprendimą“

 42. Komentatorius parašė:

  Nu juokingi jūs esate. Nei Kaktys, nei kiti nieko negali padaryti, nes nėra įstatymo, kurį pažeidė Saurida. Nėra. O kaip bausti už tai, ko nėra?? Paaiškinkit. Aišku, sėdint prie butelio visi gali sugalvoti, snukį išdaužyti už nieką gali, o mat čia kažkokios įmonėlės nubausti negali. Teisėje negalioja kiemo pletkai ir pokalbiiai prie skalbiamų triūsikų. Turit kažkokią teisininkę, ginkit savo teises teisme. Kaip mokėjau taip ir mokėsiu, nors dujų nenaudoju. O ligoniukai tegul prunkštauja.

 43. Lina parašė:

  Piketo akcijos nepadės,nes mano žiniomis Rancas,pasirinkęs ličnų pinigėlių dabar jau antras mėnuo keliauja po užjūrio šalis ir „plečia“savo ir šeimos akiratį.

 44. Henrikas parašė:

  Kas trukdo tam politikieriui padaryti vienam viską iki galo ir pasirodyti tautai koks esu kietas ir išmintingas.Pirmyn Sigitai,parodyk likusiems politikieriams ko vertas.O tai eilinį kartą kaip zuikis už kitų nugarų PABŪSIU mandras belenkiek.Reikia ką nors padaryti apčiuopiamo,o ne pamėgdžioti draugę iš kairės Šideikienę.

 45. v parašė:

  Siulau pradeti piketo akcijas prie tos apgailetinos firmos vadovo namu

 46. jo parašė:

  pritariu Nelijai ko jau ko,bet,kad Kaktys dirbtų ką nors be naudos sau,tai nelabai galiu patikėti,žinant jo nuveiktus darbelius praeityje……politikierius ir tiek .

 47. Nelija parašė:

  Ziuriu i veidelius ir galvoju, kad jais nepasitikiu…Kaktys- ne uz ka!!!

 48. Tadas parašė:

  Tie, kuriuos rinko ir išrinko tauta, turi dirbti tautai, o ne neplautagalviui aferistui.

 49. Vardas (privalomas) parašė:

  Ko tikėtis iš savivaldos klerkų. Ko gero ten sėdi arba abasranco giminaičiai arba jo nupirkti klerkai. Tik iš pradžių vaizdavo, kad atstovauja visuomenei. Ne ką geresni gynėjai ir konkurencijos taryboje. Gyventojai skundė ne tik padidėjusį abonimentinį mokestį, bet ir neteisėtas abasranco atsijungimo sąlygas. Ir čia valdžios klerkai neatrado nieko neteisėto. Nors galėjo patys iniciuoti teisminį procesą, tą turėjo padaryti grupelė veiklesnių mažeikiečių. Sėkmės jums teismuose. Jūs tikrai nugalėsite Mažeikių mafijines struktūras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto