Savivaldybėje organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Lapkričio 21 d., antradienį, Mažeikių rajono savivaldybėje organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija. Jos metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos elektros ir elektroninės įrangos bei kai kurios automobilių atliekos.

Kaip bus surenkamos atliekos

Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius informavo, kokiomis sąlygomis akcijos metu bus surenkamos atliekos.

Iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:

  • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos
  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos
  • Vidaus degimo variklių oro filtrų atliekos

Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:

  • Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos (yra išimčių)
  • Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos
  • Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės

Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu iš transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančių asmenų palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus surenkamos alyvų bei vidaus degimo variklių tepalo ir kuro filtrų atliekos.

Registracija ir papildoma informacija

Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius skelbia: jeigu Jūsų įmonė, įstaiga ar organizacija bei Jūsų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi išvardytų atliekų, prašoma iki 2023 m. lapkričio 17 d. registruotis e. paštu atliekos@atc.lt  arba telefonu (8 5) 206 0901.

Norintieji priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų rašyti e. paštu info@autotvarkymas.lt arba skambinti telefonu 8 600 90 030.

Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam“, prie kurio dar galima prisijungti – rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas. Informaciją  apie projektą „Mes rūšiuojam“, prizus, dalyvių registraciją galima rasti www.mesrusiuojam.lt.

Ką reikia žinoti apie pavojingas atliekas

Ryšių su visuomene skyrius primena, kad elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui.

Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis.

Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius.

Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus.

Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą.

Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt

Santarve.lt

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto