Savivaldybės administracijoje „perstumdytos kėdės“

Per trejus metus administracijos išlaikymo išlaidos išaugo 400 tūkst. litų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Startavo atnaujinta Savivaldybės administracijos struktūra. Joje sumažėjo skyrių, bet ne etatų.
Sujungus šešis skyrius po reformos jų liko 22.

Taryba sutiko

Savivaldybės Taryba sprendimą dėl Savivaldybės administracijos struktūros pakeitimo priėmė spalio pabaigoje. Iki tol administracijos struktūrą sudarė 25 skyriai.
Politikai pritarė siūlymui sujungti šešis skyrius: Juridinį ir Personalo administravimo, Kanceliarijos bei Ūkio ir transporto, Strateginio vystymo ir Projektų valdymo.
Po šių pokyčių atsirado nauji skyriai: Juridinio ir personalo administravimo, Bendrasis, Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų. Karo prievolės administravimo mobilizacijos ir civilinės saugos skyriaus pavadinimą nutarta pakeisti į Viešosios tvarkos ir civilinės saugos.

Perstumdytos kėdės

Naujam Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriui vadovauja buvusi Strateginio vystymo skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė. Įsteigtos dvi pavaduotojų pareigybės. Šias pareigas eina buvusi Projektų valdymo skyriaus vedėja Dalia Grygolaitienė ir jos pavaduotoja Roma Kenstavičienė.
Bendrajam skyriui vadovauja buvusio Kanceliarijos skyriaus vedėjas Juozas Sperauskas, jo pavaduotoju tapo Steponas Kalendra, buvusio Ūkio ir transporto skyriaus vedėjas.
Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjo pareigas pavesta eiti buvusio Juridinio skyriaus vyriausiajam specialistui Michailui Norbutui, pavaduotoja tapo Aleksandra Lukošaitienė, buvusio Personalo administravimo skyriaus vedėja.
„Perkrikštytam“ Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriui ir toliau vadovaus Rimantas Norbutas.

Etatų nemažėja

Savivaldybės administracijos struktūra, etatų skaičius daugiau mažiau keičiasi po kiekvienų rinkimų. Šių metų sausio 1 dieną pareigybių skaičius (su seniūnijomis) siekė 289,25, po reformos jų atsirado dviem daugiau, nes numatytos dvi naujos pareigybės Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriuje.
Pastaraisiais metais pareigybių Savivaldybės administracijoje daugėja. Pavyzdžiui, 2007 sausio 1 dieną iš viso buvo 260,75 pareigybės. Po 2007 metais vykusių savivaldos rinkimų, liepos mėnesį struktūra pakito, atsirado naujų skyrių, todėl 2008 sausio 1 dieną pareigybių skaičius jau siekė 278,25. 2011 metų sausio 1 dieną jų buvo 280,75.
Didėja ir administracijos išlaikymo išlaidos. Buhalterinės apskaitos skyriaus duomenimis, rajono Savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimams (su seniūnijomis) su išmokomis „Sodrai“ 2007 metais išleista beveik 7,5 milijono litų, 2010-aisiais – 7,9 milijono.
Praėjusių metų išlaidos dar tebeskaičiuojamos.

Tikslas – optimizuoti

Savivaldybės meras Antanas Tenys yra sakęs, kad administracijos struktūra keičiama ne dėl ekonominio efekto, o dėl paties valdymo, skyrių geresnio darbo.
„Tikslas – optimizuoti kai kurių skyrių darbą“, – lakoniškai aiškino meras.
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius yra teigęs, kad optimizuoti struktūrą verčia kai kurių teisės aktų pasikeitimai, naujų funkcijų atsiradimas.
„Ne į skaičių reikia žiūrėti, o į funkcijų vykdymą“, – struktūros pakeitimą „Santarvei“ komentavo B. Kryžius.

7 Atsakymai į “Savivaldybės administracijoje „perstumdytos kėdės“”

 1. zuopija parašė:

  Nereikėtu kėdžių stumdyti,bet reikėtų mazinti etatų skaičių savivaldybėje ir sąžiningiau dirbti …

 2. Dariui parašė:

  Labai šaunūs Tavo pastebėjimai. Daugiau tokiu drąsių,Lietuva būtų švaresnėĄ

 3. sutinku parašė:

  su visais. Skaičiau, kad biudžete šitiek trūksta pinigų, o etatų valdininkų nemažėja. Žaidžiama kėdžių perstumdymu. Net prie Džiugelio taupiau buvo dirbama. Juokdariai.

 4. Bloga parašė:

  Mane pykina nuo tu zilabarzdziu dedziu, ale ivardyjamu vadovais. Gerai Darius pastebejo – kazkoks apvalus durniu laivas. Cia matyt musu sentstancios visuomenes problema ir neaisku kada situacija pasikeis, gal kai emigruos dar koks milijonas.

 5. Darius parašė:

  Per trejus metus administracijos išlaikymo išlaidos išaugo 400 tūkst. litų
  Nepagavau kampo,krize prasidejo pries tris metus ,ir vietoje to ,kad per tuos trejus metus butu mazinamos islaidos – jos padidejo 400tukst.
  Teisingi valdininkai jas turejo sumazinti,neaisku kiek jie isvis isleidzia,bet jei imtume nuo tos 400 tukstanciu sumos, tai reiketu atimti 800 tukstanciu,kad butu saziningas biudzetas miestelenu atzvilgiu..
  kodel mamoms nubraukiama,darbo netekusiam bedarbio pasalpa taip pat juokinga(palyginus jos dydi pries pora metu) ir siaip jei as gaudavau po3- 4 tukst algos litais,o dabar man pasalpa pasiulo tik 500 ,tai net uz buta nesusimoku,kazkoks durniu laivas ..
  as per 12 metu ne karto nesikreipiau i savivaldybeje esancius tarnautojus,net neturiu zalio supratimo ka jie tenai veikia,ar ten reikia tiek tu tarnautoju?tokiu nesikreipusiu kaip as yra ne vienas,o kurie kreipiasi tai skundziasi ,kad vieni biurokratai tenai sedi,jokio objektyvumo..reformas ten reikia daryti ponas miesto mere,yra toks posakis -pradek nuo saves,tai laukiam rezultatyvaus jusu darbo ir tikimes ,kad kitamet nebeiseis straipsnis su antraste;
  Per trejus metus administracijos išlaikymo išlaidos išaugo 400 tūkst. litų

 6. Kede parašė:

  Siaubas.Zmoniu/gyventoju mazeja, ovaldininku daugeja….
  Saunu
  Kada valdzia atsipeikes?

 7. www parašė:

  Kam nuo to geriau, gal Mažeikių rajono žmonėms. Juokinga….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto