Savivaldybės galės gauti papildomų lėšų neformaliajam vaikų švietimui

Audronė Pitrėnienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Visos šalies savivaldybės dar šiemet galės gauti papildomų lėšų neformaliajam vaikų švietimui. Tokia galimybė sudaryta švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei patvirtinus neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo 2015 metais tvarkos aprašą.
Iš valstybės biudžeto tam skiriama 3 mln. 240 tūkst. eurų.

Turės patvirtinti lėšų skyrimo ir naudojimo tvarką

„Džiaugiamės, kad daugiau vaikų galės dalyvauti neformaliajame švietime. Žinoma, savivaldybių švietimo padaliniams reikės labai smarkiai padirbėti, bet mes nepaliksime jų vienų – organizuosime darbinius susitikimus, mokymus. Esame pasirengę padėti ir atsakyti į visus kylančius klausimus“, – pažymėjo ministrė.
Vadovaudamasi švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintu aprašu, kiekviena savivaldybė turės patvirtinti neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarką bei paskelbti kvietimą teikti programas.
A. Pitrėnienė pirmadienį apsilankė Švietimo informacinių technologijų centre, kur domėjosi, kaip vyksta pasiruošimas neformaliojo vaikų švietimo teikėjų ir neformalaus ugdymo programų registravimui.

Siekiama išvengti piktnaudžiavimo

Apsilankymo metu taip pat buvo aptarta galimybė, kad mokinių registre atsispindėtų dalyvavimas neformaliajame švietime – vaikas galėtų pasirinkti tik vieną programą, o ne kelias.
„Siekiame išvengti mokinių dubliavimosi ir piktnaudžiavimo neformaliajam švietimui skirtomis lėšomis. Visas procesas turi vykti sąžiningai, o pinigai paskirstyti skaidriai ir teisingai“, – akcentavo švietimo ir mokslo ministrė.
Lėšos bus išdalytos savivaldybėms pagal mokinių skaičių. Tikimasi, šie pinigai padės papildomai užimti 20 proc. mokinių daugiau nei dabar, t. y. papildomai įvairiomis neformaliojo švietimo paslaugomis galės pasinaudoti dar 67 tūkst. vaikų.
Rekomenduojama lėšų suma vienam neformaliojo vaikų švietimo programoje dalyvaujančiam vaikui yra 15 eurų per mėnesį.
Šiomis lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto