Savivaldybės mero ir pavaduotojų atlyginimai didės

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį rajono Savivaldybės tarybos posėdyje opozicija negailėjo klausimų ir kritikos pristatomiems ir balsavimui pateiktiems sprendimų projektams. Tačiau nepaisant visų kilusių diskusijų ir ginčų, visi trisdešimt aštuoni sprendimų projektai valdančiųjų balsais buvo patvirtinti.


Abejoja finansų tvarkymu 

Bene daugiausiai buvo kalbėta ir diskutuota dėl rajono Savivaldybės 2013-ųjų metų biudžeto patvirtinimo ir asignavimų valdytojų teisių suteikimo. 
Biudžetas šiais metais jau buvo tikslinamas penktą kartą. Opozicijai atstovaujantis Tarybos narys Sigitas Kaktys įsitikinęs, kad jei būtų tinkamai ir atsakingai tvarkomi ir skirstomi pinigai, tiek dažnai biudžeto tikslinti nereikėtų.
Sprendimo projektą pristačiusi savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė paaiškino,  kad dalis biudžeto patikslinimų buvo būtini, nes keitėsi įstatymai. O tai, kad yra sudaryta galimybė savivaldybių biudžetus tikslinti iki pat paskutinės metų dienos, ji įvardijo kaip teigiamą dalyką.


Didės pareiginiai atlyginimai 

Buvo diskutuojama ir prieš pritariant mero bei jo pavaduotojų pareiginės algos koeficiento padidinimui. Tokio sprendimo imtasi vadovaujantis Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nuostatomis. Pagal jas, savivaldybės merams ir jų pavaduotojams atlyginimų koeficientai nustatyti atsižvelgiant į gyventojų skaičių. 
Nuo sausio pirmosios pagal naująją tvarką Savivaldybės mero Antano Tenio algos koeficientas išauga nuo 9,45 iki 10,5, o vicemerės Sigutės Bernotienės ir vicemero Jono Siminkevičiaus – nuo 7,92 iki 8,8.
Pinigine išraiška merui atlyginimas padidės apie 450 litų neatskaičius mokesčių, o vicemerams – šiek tiek daugiau kaip trimis šimtais litų.

Plačiau apie Tarybos posėdį – šeštadienio „Santarvės“  laikraštyje 

22 Atsakymai į “Savivaldybės mero ir pavaduotojų atlyginimai didės”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip atsisedo i kede,dar rusu laikais,tai ir su mietu nebeiskrapstysi! Nei naudos nesa,nei prigirdi ir nebeprimato..Reiketu susiproteti ir uzleisti vieta jauniems, ir verzliems zmonems…

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Duju mokesti pirma sutvarkykit gyventojams! Siuksliu isvezimo mokesti mazinkit! Ka gero nuveike idomu,kad tokie nuopelnai didintis atlyginimus?

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  As sededama Savivaldybea kresle,ngaleciau leisti keltis atlyginimo sau,kai tuo tarpu kitoms institucijoms truksta lesu ir mazi darbuotoju atlyginimai ir ju darbas daug naudingesnis zmonems,nei sedint ir pilstant is tuscio i kiaura .Cia sazines reikalas.Manau,kad tokiu ten sedi dauguma…..

 4. Nieko keisto parašė:

  Raudonsnukiai su darbeicais grįžo į valdžią.

 5. teisingai parašė:

  LSDP vygdo rinkimini pazada „svarbiausia zmogus“.Jei rinkejai nesupranta kas yra zmogus,tai ju problema:)

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodėl pykstate?Stokite į socdemų partiją ir būsite arčiau lovio.O lovys tai turtingas ir šilumininkai ir vandens, dujų,šiukšlių,namų ūkio,komunaliniai rūpintojėliai.Matote,kokia užvirė tragedija,kada butų ūkiui atsirado konkurentas Naujokas.Gal jis pasiųlis mažesnius administravimo ir kitus namų priežiūros mokesčius.Jei taip nutiks,rinksimės jų paslaugas.Konkurencija-sveikas dalykas.

 7. protestas parašė:

  Kas imsis organizuoti proteso akciją? Kaktys? Šideikienė? Rancas? Siminkevičius? Jaunieji socialdemokratai? Komjaunuoliai? Konservjaunuoliai? Darbo partija? Profsąjungos? Baikeriai? Bomžai? Ar tiesiog čia pastenėsim ir bus gerai?..

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip taip reikia sugebeti greitai sau pasikelti atlyginimus? Kai tuo tarpu,sitiek zmoniu gyvena ant skurdo ribos?! Pensininkai tebelaikia pensiju grazinimo… Kodel nekeliami atlyginimai medikams,svietimo darbuotojams,policininkams ir kt,instituciju darbuotojams? Kaip taip reikia tureti sazines ?! Atlyginimai didinami uz gerus nuopelnus miestui ir jo zmonems. Deje…

 9. mmm parašė:

  A chari ne tresnut?

 10. Daiva Šideikienė parašė:

  Per Tarybos posėdį dministracijos direktorius B.Kryžius priminė ,kad taupydami mokos fondą meras 2013m. taip pat ėjo neapmokamų atostogų. Bepigu , merui A. Teniui pasimėgauti 4 ar daugiau dienų neapmokamomis atsotogomis kai darbo užmokestis 4255 litų , bet nepyragai ,kai vietinė valdžia ,,gražiuoju‘‘ arba ,,savo noru‘‘ pasimėgauti 4 ar daugiau dienų neapmokamomis atsotogomis išprašo biudžetinių įstaigų darbuotojus, kurių darbo užmokestis nuo 1,000 iki 2000 litų.
  Iš LR Seimo rūmų buvo pateikta Kalėdinė dovana ,,Sušildykime sielas‘‘. 2014m. mero A.Tenio atlyginimas padidės apie 450 litų neatskaičius mokesčių, o vicemerams S.Bernotienei ir J.Siminkevičiui – šiek tiek daugiau kaip trimis šimtais litų.
  Aišku, kai šitiek padidėja darbo užmokestis meras su vicemerais 2014m. galės vėl mėgautis neapmokamomis atsotogomis , o administracijos direktorius B.Kryžius karts nuo karto visiems primins ,kad meras taip pat eina neapmokamų atostogų.
  Šiems politikams netrukdo jokios finansinės galimybės didinti darbo užmokestį, o kitiems biudžetininkams ne tik,kad nedidėja darbo užmokestis , bet yra įpareigojami ir taupyti darbo užmokesčio fondą.

 11. va parašė:

  o sako, kad gyvenimas negerėja. Gerėja ir dar kaip. Tik aišku, pagal nuopelnus, darbo krūvį ir sąžiningą pareigų atlikimą :) O likusiems, savanoriškai imantiems nemokamas atostogas, linkiu nenusiminti, visgi valgant kruopas ir geriant vandenį, tikrai būsite sveikesni ir gražesni už tuos kurie turi pakankamai ir skrandžio mažinimo operacijai.

 12. JOOO parašė:

  taip – ir kultūros darbuotojai ,ir savivaldybės gaisrininkai ,ir pedagogai … – visi ,,savo noru“ nemokamų ,ai ir tų avansų nė vieniems nereikia …. Supratingi visi ,kantrūs… Toliau gaisrus gesina , vaikams šventes rengia… Dar ir ,,Sušildykim sielas “ sudalyvauja …. Tik kas mūsų sielas ir širdis sušildys ?Kas už mus visus pastovės ? Kas mūsų vaikams dovanėlių parūpins ? …

 13. Tiesa parašė:

  Atsidariau paskaityti Santarvėj GERŲ naujienų,o be reikalo:( Sušiko nuotaiką Šv.Kalėdom :( p.s. Tokias naujienas rašykit po švenčių kitą kart !

 14. Juk parašė:

  sutaupem mes , kulturos darbuotojai, pinigu…Ejom nemokamu dienu „savo noru“.

 15. protestas parašė:

  Kas imsis organizuoti protesto akciją prieš šį nutarimą? Gal švietimiečių profsąjungos? Juk būtent švietimo darbuotojams nuo sausio d. ketinami mažinti atlyginimai, kad valdininkams, „tarnaujantiems liaudžiai“, atlyginimus padidinti. O kaip į šį reikalą žiūri kultūros darbuotojai? O basakojai policininkai gins, saugos ir padės?

 16. mano nuomone parašė:

  Na manau jog visi viriausybiniai darbuotojai kurie is musu mokesciu moketoju gyvena galetu pora menesiu neimti algos o tuos pinigus neimtus uz algas pensininkam mokytojam kulturistm visiems uztektu juk per visa lietuva milijonai per menesi ismokama. Tegul seniunus atleidzia kai kurie net nereiklingi ir pinigu sutaupytumem. JIE taupo kur nereikia ir duoda tam kuriam tikrai nereikia.

 17. Mažeikietis parašė:

  Sau..Sau…Sau….Kas liko profsąjungai…

 18. hm parašė:

  Va cia ir bus matyti kas per zmones tie auksciausi valdininkai.Man tai sazine neleistu imti esant tokiai situacijai.Na o jei laikantis „teisingo „istatymo ir man priskaiciuotu .tai tada ta dali pervedineciau maziems ligoniukams.

 19. Vardas (privalomas) parašė:

  Atlyginimus pedagogams išmokėti savivaldybėje lėšų nėr, taupymo sumetimais į nemokamas eina …o atlyginimams didint lėšų pakanka.Na neina suprast paprastam žmogiukui kaip čia taip išeina?

 20. Tonyte parašė:

  na,aisku…kaip miesta papuost pries svente,tai pinigu nera.o kaip sau algos pakelt,tai ir pinigai atsirado…(((uz ka,jie sau alga pakele?…uz kokia gera darba?…jug nieko nepadare miestui…ne pakelt ar nuimti reikia alga musu valdziai…(((

 21. JOOO parašė:

  Jooo , net nebejuokinga …

 22. labai parašė:

  didelis dziaugsmas Mazeikiu gyventojams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto