Savivaldybės paskelbs naujų valstybės finansuojamų būrelių sąrašus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artimiausiu metu kiekvienos savivaldybės interneto svetainėje bus paskelbti neformaliojo švietimo programų ir būrelių, kuriems nuo spalio 1 d. skiriamas valstybės finansavimas, sąrašai bei informacija apie juos.

Neskiriamas bendrojo ugdymo mokyklų būreliams

Vaikai ir tėvai, pasirinkę tik vieną iš paskelbtų programų, turės atvykti į nurodytą vietą ir pasirašyti sutartį su programos vykdytoju, kad būtų apmokėtas jų dalyvavimas pasirinktame būrelyje, kurį jie galės lankyti ne mažiau kaip 2 val. per savaitę.
Tėvai turėtų atkreipti dėmesį, kad ne visos neformaliojo vaikų švietimo veiklos galės gauti tikslinį valstybės finansavimą. Jis neskiriamas bendrojo ugdymo mokyklų būreliams apmokėti, taip pat ugdymui pagal formalų švietimą papildančio ugdymo programas muzikos, meno, sporto mokyklose. Tai yra nebus galima apmokėti ilgalaikio ugdymosi šiose mokyklose, pavyzdžiui, 3, 4 metų ugdymo.

76 tūkst. vaikų galės dalyvauti NVŠ

Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad nuo spalio 1 d. neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) veikloms skiriamas tikslinis valstybės finansavimas – krepšelis. Iš valstybės biudžeto šiems metams tam skirta 3 mln. 240 tūkst. eurų.
Lėšos paskirstytos savivaldybėms pagal mokinių skaičių. Rekomenduojama lėšų suma vienam NVŠ programoje dalyvaujančiam vaikui yra 15 eurų per mėnesį.
Tikimasi, kad 20 proc. daugiau vaikų galės dalyvauti NVŠ, t. y. 76 tūkst. vaikų ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir rajonuose. Taip pat atsiras naujesnių, įdomesnių neformaliojo švietimo formų, programas galės siūlyti įvairių sričių atstovai, laisvieji mokytojai.

Principas jau išbandytas

Panašus NVŠ principas buvo išbandytas ES remtame projekte 4 savivaldybėse. Didžiausias projekto pasiekimas – sukurtos ir vaikams pasiūlytos naujos popamokinės veiklos arčiau namų, pavyzdžiui, robotika, liaudies amatai, teatras.
Rengdamasi tiksliniam NVŠ finansavimui, ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru organizavo informacinius seminarus regionuose, kuriuose dalyvavo beveik 1000 savivaldybių, mokyklų, laisvųjų mokytojų atstovų.

2 Atsakymai į “Savivaldybės paskelbs naujų valstybės finansuojamų būrelių sąrašus”

  1. tiesiog parašė:

    tai aišku, kad minimum prieš du mėnesius reikėjo supažindint su ta krūva dokumentų paraiškom ir kaip ten viską pildyt registruotis internetais prie visokių šmir krtt ir tt., o ne paskutinę akimirką, tada gal ir rezultatas būtų

  2. ai parašė:

    pažiūrėsim, neįsivaizduoju kas ten galėjo susigaudyt tose NVŠ paraiškose: vos ne kasdien siuntinėt ėmė papildymus, pataisymus, nurodymus pluoštais puslapių. arba turi visai nebedirbt ir tik tuos reikalavimus nagrinėtis arba nežinau, samdyti ką kas užpildytų. suprantu, gal kas neturi darbo , gal ir turėtų laiko, bet juk yra ir tiesioginis darbas, nebent apie visą tą košmarą būtų informavę prieš gerą mėnesį ir aiškiai išdėstę tvarką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto