Savivaldybės raginamos imtis priemonių oro taršai mažinti

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Aplinkos ministerija kreipėsi į šalies savivaldybes, kad jos nedelsiant imtųsi priemonių oro taršai kietosiomis dalelėmis savo teritorijose mažinti. Pastebėta, kad pastaruoju metu kai kuriuose miestuose padidėjo kietųjų dalelių koncentracija.

Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjo Zigmanto Kristučio teigimu, ši problema liečia didžiuosius miestus, o Mažeikiuose situacija esanti pakankamai gera. Leidžiama kietųjų dalelių koncentracija ore yra 50 mg/ m³, daugiausiai ji buvo viršyta iki 20 mg.
„Tai nėra didelis pavojus, kadangi vidutinė paros kietųjų dalelių koncentracija ore šiais metais mūsų mieste viršyta tik aštuonis kartus, o pagal teisės aktų reikalavimus, ji negali būti didesnė daugiau kaip 35 dienas per metus“, – situacija komentavo vedėjas.
Pastebėjus, kad Savivaldybės tinklalapyje nepavyko rasti tokios informacijos, Z. Kristutis paaiškino, jog ji būtų paskelbta, jeigu kietųjų dalelių koncentracija būtų padidėjusi kelias dienas – o tebuvę vienetiniai atvejai.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

5 Atsakymai į “Savivaldybės raginamos imtis priemonių oro taršai mažinti”

 1. Hansas parašė:

  Kiietujų dalelių koncentracija senamiestyje sumažėtų IŠJUNGUS šviesoforus Laisvės gatvėje.O dar geriau miestui būtų jei aukščiausias padovanotų proto bokštą.Kuriam ateitų į galvą eretiška mintis.Kad šviesoforai po 19h ir išeiginėm blyksėtų geltonai?

 2. 3 am parašė:

  jai tamstos toks mentalitetas,tai ir vaiksciok tarp pusliu,cinciku,maximos maisu. o tavo vaikai gamtoje tegul priputinėja kaip balionus naudotus sargius.

 3. nesu buves parašė:

  jai prisisikai tai ir tvarkyk ko kitus kisti

 4. pasiūlymui parašė:

  Nejuokink.Tie riebūs raudonsnukiai paršai piršto nepajudins,jei iš ES paramos negali prisikišti pilnų kišenių.

 5. pasiūlymas parašė:

  Galėtų savivaldybė suorganizuoti gerą masinę talką aplinkai tvarkyti.Kad ir su kokiais nedideliais piniginiais prizais.Pavenčiai primena savartyną.Patys prišikome,ne kas kitas.Tikrai būtų sveikintinas dalykas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto