Savivaldybės švietimo įstaigų vadovams siūloma įteisinti 5 metų kadenciją

ELTOS nuotrauka

Savivaldybės švietimo įstaigos vadovams siūloma įteisinti penkerių metų kadenciją.
Kad šis tikslas būtų įgyvendintas, Seimo nariai Valentinas Stundys, Antanas Matulas, Irena Degutienė ir Marija Aušrinė Pavilionienė Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo patobulintą Švietimo įstatymo pakeitimo projektą.

Rinktų viešo konkurso metu

Manoma, kad tokia mokyklos vadovų rotacija labiau motyvuotų esamus ir potencialius vadovus, taip pat vykų nuolatinė lyderių paieška ir tobulėjimas.
Tikimasi, kad rotacija skatins mokyklų direktorius kuo geriau, atsakingiau ir rezultatyviau vadovauti įstaigai, kad atėjus laikui, viešo konkurso metu vadovas galėtų pretenduoti būti išrinktas kitai kadencijai.
„Galima teigti, kad iki šiol bendrojo lavinimo mokyklų vadovų atrankos ir skyrimo principai nesudaro galimybės į vadovų postus atrinkti pačius geriausius kandidatus, autoritetingas asmenybes, neskatina jų tobulėti. Vadovavimo gebėjimų vertinimas atrenkant vadovus buvo ir yra atliekamas labai fragmentiškai. Siekiant užtikrinti geresnius bendrojo lavinimo įstaigų veiklos rezultatus, skatinti žinių, patirties keitimąsi mokyklų vadovai į pareigas turėtų būti skiriami viešo konkurso būdu penkeriems metams. Nevykstant mokyklų vadovų rotacijai, susidaro galimybių atsirasti daugeliui neigiamų požymių vadovavimo stiliuje, vadybinėje veikloje. Dėl to nukenčia mokiniai, pedagogai ir visa mokyklos bendruomenė“, – mano projekto autoriai.

Reikėtų pakeisti ministro įsakymą

Projekto autorių nuomone, ilgai vadovaudami įstaigai mokyklos direktoriai neretai ima pasyviai žiūrėti į savo veiklą, nepakankamai domisi naujausiomis vadybos tendencijomis, nebesiekia mokyklos pažangos, praranda motyvaciją stengtis dėl gerų rezultatų.
Šiuo metu Švietimo įstatymas reglamentuoja, kad savivaldybės švietimo įstaigos vadovo pareigybės aprašymas tvirtinamas, vadovas konkurso būdu į pareigas skiriamas ir iš jų atleidžiamas teisės aktų nustatyta tvarka.
Priėmus siūlomą projektą, reikėtų pakeisti 2011 liepos 1 d. švietimo ir mokslo ministro įsakymą „Dėl konkurso valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų pareigoms eiti tvarkos aprašo patvirtinimo“.

One Reply to “Savivaldybės švietimo įstaigų vadovams siūloma įteisinti 5 metų kadenciją”

  1. mokytoja parašė:

    Labai geras toks įstatymas.Dabar direktoriais dirba po 30 metų.Jaučiasi kaip savo UAB’e, nesiskaito su darbuotojais.Galėtų atleisti ir pensininkus, užimančius direktorių postus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto