Savivaldybės taryba – kadencijos pusiaukelėje

Į Savivaldybės tarybą išrinkti politikai po pirmojo posėdžio sustojo bendrai nuotraukai.
Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Į savivaldą išrinkti Tarybos nariai jau nuėjo pusę šios ketverius metus truksiančios kadencijos kelio.
Lygiai prieš dvejus metus, balandžio 16-ąją, jie susirinko į pirmąjį posėdį.
Nuo kadencijos pradžios buvo sušaukti 27 Savivaldybės tarybos posėdžiai ir priimta beveik 750 sprendimų, tačiau iš jų tik septyni – pačių Tarybos narių iniciatyva.
Politikai, vertindami pusiaukelės veiklą, pastebėjo, kad pirmą kartą istorijoje savivaldai tenka dirbti pandemijos sąlygomis. Kritiškai nusiteikę Tarybos nariai replikavo, kad efektyviau dirbti trukdė ir nuolatinės postų rokiruotės, valdžios neapsisprendimas, kokioms politinėms jėgoms jungtis į koaliciją. Dėl šito rajono valdžiai kliuvo ir nuo opozicijos, ir nuo koalicijos partnerių.

Pasikeitė aštuoni nariai

Rajono gyventojams Savivaldybės taryboje atstovauja keturios partijos ir vienas visuomeninis rinkimų komitetas „Mažeikių pavasaris“. Tarybą sudaro 27 politikai, iš kurių devyniolika yra susivieniję į valdančiąją koaliciją. Politiniu požiūriu stipriausia frakcija – „Laisvės ir teisingumo“, nors bendras narių skaičius joje toks pat, kaip ir socialdemokratų, tačiau meras Vidmantas Macevičius yra pirmosios paminėtos partijos sąrašo politikas.
Lietuvos konservatoriai-Tėvynės sąjunga Taryboje turi šešis atstovus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – penkis, naujas politinis darinys – „Mažeikių pavasaris“ – du.
Tiesa, kai kurie politikai savo kėdes Taryboje labai greitai užleido jų siekusiems tos pačios partijos sąrašo kandidatams, mat sulaukė aukštesnių pareigų, kurios nesuderinamos su Tarybos nario pareigomis. Net keturi pasikeitimai 2019 metų birželio mėn. buvo susiję su svarbiausiais valdžios postais. Socialdemokratas Laurynas Jonauskas pakeitė Laimą Nagienę, nes jai buvo patikėtas Savivaldybės administracijos direktoriaus vairas.
L. Nagienės pavaduotojais tapus Sauliui Šiuriui ir Eimantui Salatkai, jų vietą Taryboje užėmė „Laisvės ir teisingumo“ partijos atstovė Virginija Eidimtienė bei „valstiečių“ sąjungos kandidatas Stasys Kupliauskas (šių metų kovo mėnesį jis mandato atsisakė). To paties sąrašo kandidatas Jonas Strazdauskas Taryboje pakeitė Rimantą Gramą, kai Savivaldybės meras jį pasirinko patarėjo pareigoms.
Dar keturi politikai Tarybos nario mandato atsisakė dėl asmeninių aplinkybių. Dėl šito pasikeitimai įvyko visose keturiose partinėse frakcijose. Į socialdemokratų frakciją įsijungė Viktoras Bugnevičius, konservatorių – Genoveita Gricienė, „Laisvė ir teisingumas“ – Milda Zubavičienė, „valstiečių“ – Reda Šiaulienė.

Net keturios koalicijos

Politika besidominantys mažeikiškiai replikuoja, kad šios kadencijos Taryba išskirtinė ir ilgai trunkančiomis postų dalybomis, ir neapsisprendimu, su kuo dirbti kartu. Savivaldybės tarybos valdančioji dauguma keitėsi keturis kartus, šiuos pokyčius lydėjo ir kai kurių valdžios kėdžių perstumdymas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Savivaldybės taryba – kadencijos pusiaukelėje”

 1. parašė:

  Asilų gauja. Vieni pastoviai viskuom nepatenkinti facebuke tesugeba rašinėti, kiti iš užsienio kurortų negrįžta, o kas pasilikę čia, neaišku kada į miestą buvo išėję. Tiek pozicija, tiek opozicija.

 2. Jadzė parašė:

  Ei, tarybos nariai, pavaikščiokite pasiėmę seniūną jeigu toks dar yra, administracijos veikėjus po mikrorajoną ir susipažinkite su betvarke- išklypusiais šaligatviais, duobėtas kiemais, neišvežamomis šiūkšlėmis ir t. t. Ar esate kada nors Tarybos posėdyje svarstę miesto tvarkymo problemas ar irgi esate tipo kaip buvęs jūsų aukščiau aprašytas kolega. Nors iki kadencijos pabaigos pajūdėkite.

 3. Daiva parašė:

  Man tai labiausiai patiko Stasys Kupliauskas , bet jis atsisakė Tarybos nario mandato. 😊Geras žmogus, ko gero, per du metus Tarybos posėdžio metu nieko nepasakė: nei gero , nei blogo. Pilnas pozityvumo. 🙂 Labai gaila ,kad per du metus , jo bendrapartiečiai ,, valstiečiai“ šiam Tarybos nariui nesukūrė net el. pašto. Tarybos nariai ,,valstiečiai“ vienu savo bendrapartiečiu nesugebėjo pasirūpinti , kad vyresnio amžiaus Tarybos narys turtėtų el. paštą, tad apie kokį rūpestį ir tarnavimą kitiems rajono gyventojams begalima kalbėti ir tikėtis. Gal jis dar būtų dirbęs visų gyventojų labui, bet neturėjo el. pašto? Tiesa, nelankė ir Tarybos posėdžių. O kai prasidėjo nuotolinis darbas , tai arba kompiuterio neturėjo, arba prisijungti nemokėjo? Geras žmogus buvo , tikriausiai per 30 metų Mažeikių Taryba tokio neturėjo. 😀

 4. Vytas parašė:

  GAL TARYBA SENELIŲ NAMAI?

 5. Povilas parašė:

  Gal yra taryboje bent keletas padorių žmonių? Kiek aferiūgų ,slydžių,be elementarios kultūros veikėjų? Ar yra etikos komisija.Kaip vadovavo veikėjai,kurie dabar teisiami? Ką veikė taryba,meras,kai jie ėmė kyšius? Kaip savivaldybės įmones kontroliuoja savivaldybės kontrolierius? Negražu ,ponai,labai negražu.

 6. GERS parašė:

  Kam jie iš vis reikalingi,tik kedem stumdosi.Ir užpakalius auginami,daugiau tuščia vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto