Savivaldybės taryba šeštą kartą keitė biudžetą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Antradienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje politikai šiemet šeštą kartą keitė vasario mėnesį patvirtinto biudžeto pajamas ir asignavimus.
Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė paaiškino, kad tokio sprendimo reikia, norint paskirstyti turimas ir papildomai gautas lėšas.

Daugiau dotacijų

Po paskutinio biudžeto pakeitimo metinė pajamų dalis padidėjo 2,85 mln. eurų, asignavimai – šiek tiek per 4 mln. eurų. J. Balvočienė paaiškino, kad pajamos viršytos asignavimais iš skolintų lėšų.
Daugiausia lėšų – šiek tiek per 3 mln. eurų – didėjo savarankiškoms funkcijoms atlikti. Į tą sumą įeina ir įvairios Europos Sąjungos fondų lėšos, kurios yra numatomos dotacijų pavidalu.
0,365 mln. eurų didėjo dotacijos deleguotoms valstybinėms funkcijoms atlikti, beveik 0,650 mln. eurų – ugdymo reikmėms. J. Balvočienė informavo, kad dotacijų padidėjimą lėmė ir nuo rugsėjo 1 dienos padidėję atlyginimai, ypač ugdymo srityje.

Lėšos – ir atlyginimams atstatyti

Antradienį Savivaldybės tarybos sprendimu biudžeto apimtis buvo sumažinta 0,526 mln. eurų. Didžioji suma – net 417,5 tūkst. eurų – susijusi su sumažinta dotacija savivaldybėms iš Europos Sąjungos, kitos tarptautinės finansinės paramos.
J. Balvočienė informavo: peržiūrėjus asignavimų plano vykdymą, buvo nustatyta, kad pusantro milijono eurų neteko paskirties: iš jų net 0,950 mln. eurų, numatytų socialinėms pašalpoms mokėti ir administruoti, 0,333 mln. eurų – investicinių projektų išlaidoms, beveik 68 tūkst. eurų – darbo užmokesčiui ir išeitinėms išmokoms kompensuoti.
Netekę paskirties asignavimai paskirstyti kitoms būtinoms reikmėms. Net 1,069 mln. eurų skirta paskoloms grąžinti. O džiugiausia žinia biudžetininkams, kad, perskirsčius biudžeto lėšas, 93 tūkst. eurų numatyta atstatyti sumažintiems atlyginimams už gruodžio mėnesį.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto