Savivaldybės vadovus sudomino internetinė paslauga

Lietuvos savivaldybių asociacijoje teisingumo ministras ir Registrų centro vadovai merams pristatė regionų geoinformacinės aplinkos paslaugą, skirtą savivaldos institucijų veiklos efektyvumui padidinti ir galimybei gyventojams patogiau bendrauti su vietos valdžia sudaryti.
Mūsų rajono Savivaldybės meras Antanas Tenys patikino, kad tokią galimybę turės ir mažeikiškiai – artimiausiu metu dėl paslaugos planuojama pasirašyti sutartį.

Biudžetui nekainuos

Apie regionų geoinformacinės aplinkos paslaugą REGIA meras išgirdo ne tik dalyvaudamas asociacijos pasitarime. Trečiadienį Savivaldybė gavo raštišką siūlymą dėl bendradarbiavimo.
Savivaldybės vadovus tokia paslauga sudomino. Artimiausiu metu rajono Savivaldybė planuoja kreiptis į Registrų centrą ir išsikviesti atstovus į Mažeikius sutarčiai dėl paslaugos teikimo pasirašyti. Tuo labiau, kad ji nemokama.
„Šiek tiek daugiau problemų būtų, kol sukeltume į REGIA tinklalapį visų skyrių informaciją. Reiktų paskirti vieną žmogų, kuris tuo užsiimtų“, – apie būsimus darbus kalbėjo meras.

Informacija trijų kategorijų

Registrų centro teigimu, tokia paslauga sukurta specialiai savivaldybėms – jų gyventojams, savivaldai bei jose veikiančiam verslui.
REGIA tikslas – sudaryti patogias sąlygas geografine padėtimi grindžiamiems sprendimams priimti bei palengvinti informacijos mainus.
Šios paslaugos pagrindą sudaro Lietuvos kadastro žemėlapis su jame integruotais trijų pagrindinių valstybės registrų – Adresų, Juridinių asmenų ir Nekilnojamojo turto – duomenimis. Visos šios paslaugos valdomos per interneto naršyklę.

Gyventojai galės pateikti informaciją

Interaktyvus žemėlapis internete leis matyti, kas vyksta savivaldybėse, bei greitai rasti visą su jos teritorija susijusią informaciją – nuo atliekų konteinerių vietų, viešojo transporto maršrutų, bankomatų, bevielio interneto taškų ar gatvės remonto iki išsamios informacijos apie išduotus statybos leidimus, kaip juda detaliųjų planų rengimo procedūros savivaldybės kabinetuose ir kt.
Be to, sistemoje bus sudaryta galimybė gyventojams patiems interaktyviai kreiptis į savivaldybę paslaugų ar pagalbos, pavyzdžiui, informuoti atsakingas institucijas apie gatvių dangoje atsivėrusias duobes, išvirtusius medžius, inžinerinių tinklų avarijas ir pan.

Tinklalapis jau veikia

Šią savaitę jau pradėjo veikti REGIA interaktyvus žemėlapis. Registrų centro teigimu, kiek informacijos ir apie kurias savivaldybes joje matys gyventojai, priklausys nuo to, kada pačios savivaldybės į sistemą sukels turimus duomenis.
REGIA kūrime ir bandymuose dalyvavo Druskininkų, Neringos, Utenos rajono, Rietavo ir Birštono savivaldybių administracijos. Minėtų penkių savivaldybių administracijų vadovai jau pasirašė susitarimus dėl bendradarbiavimo.

3 Atsakymai į “Savivaldybės vadovus sudomino internetinė paslauga”

  1. laukiu parašė:

    greičiau pasirašykite sutartį. Tai fainas dalykas.

  2. Inga parašė:

    Labai teigiamai vertinčiau šią idėją. Linkiu ryžto bei nuoseklumo tai įgyvendinant ir Mažeikių rajone.

  3. Kur dingo straipsnis? parašė:

    Vakar apie 17 valandą buvo straipsnis apie komunalinių atliekų surinkimo įkainių padidinimu. Tai kur straipsnis? Išėmė todėl kad bus nepalankus savivaldybės administracijai. „Santarvė“ – Savivaldybės politinis laikraštis, o ne nepriklausomas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto