Sediškės vardu sukčiai paėmė paskolą

Sediškei telefoniniai sukčiai „pranešė“, kad jos internetinės bankininkystės sąskaita techniškai netvarkinga. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Patiklumas vėl atnešė nuostolių: moteris sudiktavo savo internetinės bankininkystės prisijungimo kodus, ir sukčiai žaibiškai tuo pasinaudojo.

Prisistatė banko darbuotoju

Antradienio popietę 36-erių metų Sedos miestelio gyventojai kažkas paskambino. Banko darbuotoju prisistatęs asmuo „informavo“, kad jos internetinės bankininkystės sąskaita techniškai netvarkinga: dingsta pervedami pinigai, todėl būtina ją pertvarkyti. „Banko darbuotojas“ pasiūlė sediškei sudiktuoti visus internetinės bankininkystės prisijungimo kodus, moteris taip ir padarė.
Tik po kurio laiko sediškei kilo įtarimų, norėdama pasitikslinti ji pasiskambino į banką, kuriame turi sąskaitą. Sužinojusi, kad skambino sukčiai, ji paprašė užblokuoti sąskaitą, tačiau nusikaltėliai buvo greitesni: iš banko sąskaitos jie paėmė 720 litų, o iš grietuosius kreditus teikiančios bendrovės nukentėjusiosios vardu – 1500 litų paskolą.

Patiriami tūkstantiniai nuostoliai

Šiais metais tai jau ne pirmas atvejis, kai sukčiai, pristatantys Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnais arba banko darbuotojais, išprašo rajono gyventojų pasakyti internetinės bankininkystės kodus, o tada ne tik pinigus iš sąskaitos paima, bet dar ir greitųjų kreditų. Iš viso per keturis atvejus mažeikiškiai dėl tokios nusikalstamos veiklos patyrė jau 6 290 litų nuostolį.
Policijos pareigūnai primena, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 arba 72 slaptažodžiai kortelėje bei sąskaitų numeriai. Nei policijos, nei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, nei Specialiųjų tyrimų tarnybos, nei Valstybės saugumo departamento pareigūnai, nei jokios kitos institucijos, net ir banko, darbuotojai jų telefonu neprašys.

2 Atsakymai į “Sediškės vardu sukčiai paėmė paskolą”

  1. Kur dingo straipsnis? parašė:

    Vakar apie 17 valandą buvo straipsnis apie komunalinių atliekų surinkimo įkainių padidinimu. Tai kur straipsnis? Išėmė todėl kad bus nepalankus savivaldybės administracijai. „Santarvė“ – Savivaldybės politinis laikraštis, o ne nepriklausomas.

  2. jau pikta parašė:

    ne ant tų sukčių, o tokių žioplų žmonių. O čia dar jauna moteris. Ar laikraščių neskaito, ar radijo neklauso, teliko nežiūri, – kiek visur apie tą patį sakoma. Net bažnyčioje raginama nepasitikėti siukčiais, bet kur tau… iki jos reikia nueiti. O jei radijo nepaklausai, kur dar kažkur eisi?
    Dalykim visus duomenis bet kam, kol visai nebebus iš ko duoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto