Sediškiai – įstatymų ir valdininkų pinklėse?

Paupio gatvės gyventojai penkiasdešimt metų prižiūrėjo laisvą valstybės žemę, tačiau dabar jiems ją siūloma išsipirkti aukciono būdu. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sedos Paupio gatvės gyventojai baiminasi prarasti penkiasdešimt metų puoselėtą Varduvos paupį, todėl panoro prie savo namų valdų prisijungti laisvą valstybės žemę – kiekvienas po keturis arus – kad ši neatitektų norintiems čia kurti verslą. Beveik metus trunkantis susirašinėjimas su valdininkais jiems nieko gero nežada: gyventojams siūloma žemę pirkti aukciono būdu.
Sediškiai pagalbos kreipėsi į politikus. Pastarieji sukritikavo žemėtvarkininkų raštus ir pasiryžo padėti aklavietėje atsidūrusiems gyventojams.

Gyventojai panoro išsipirkti

Paupio gatvėje įsikūrusios šešios sodybos. Jų šeimininkai „Santarvei“ pasakojo, kad valstybei priklausančiu (nepatikslintais duomenimis, apie 24 arų) sklypu jie naudojosi penkiasdešimt metų. Tiesa, du gyventojai senokai iš valstybės išsipirko tuos jų sklypo galulaukėje buvusius 4 arus ir taip pasididino savo namų valdą.
„Šitiek metų naudojomės ta žeme, nė į galvą negalėjo ateiti, kad į ją gali kas pasikėsinti. Tačiau pastaruoju metu mus pasiekė kalbos, kad yra nusižiūrėjusių šią gražią vietovę, formuojamas naujas valstybinės žemės sklypas, kuris gali būti parduodamas aukcione“, – savo baimes išsakė Paupio gatvės gyventojai.
Tokios kalbos ir pastūmėjo gyventojus imtis veiksmų. Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį keturi Paupio gatvės gyventojai išsiuntė Nacionalinei žemės tarnybai prašymus, kad būtų leista žemės sklypus pasididinti valstybės žemės sąskaita – tai yra išsipirkti šios žemės naudojamus 4 arus.

Tektų pirkti aukcione

Deja, sediškiai iš Nacionalinės žemės tarnybos Mažeikių skyriaus sulaukė neigiamo atsakymo.  Cituojant sudėtingus įstatymų punktus Paupio gatvės gyventojams buvo bandoma išaiškinti, kad jiems negali būti suteikta galimybė žemės sklypus pasididinti valstybės žemės sąskaita.
„Atsisakymo išduoti reikalavimus formavimo-pertvarkymo projektui rengti pagrindinė priežastis ta, kad pageidaujamas įsigyti žemės plotas negali būti laikomas kaip įsiterpęs žemės sklypas, nes yra didesnis nei keturi arai ploto (apie 24 arai) ir neatitinka sąvokos „siaura juosta, šlaitai ar griovys“, – buvo teigiama žemėtvarkininkų atsakyme.
Sediškiai pagalbos kreipėsi ir į Savivaldybės administraciją, tačiau ir ši į savo raštus gavo tokį patį Nacionalinės žemės tarnybos atsakymą. Tiek gyventojams, tiek Savivaldybei buvo paaiškinta, kad gali būti formuojamas naujas valstybinės žemės sklypas, kuris būtų parduodamas aukcione.

Plačiau apie problemą ir jos sprendimo būdus skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto