Sediškių Žiedų žiedas pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą

Visi vietinių gyventojų bei šventės svečių į Sedos A. Baranausko aikštę sunešti jurginai buvo sudėti į vieną didžiulį žiedą – Žiedų žiedą. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=438 template=caption]Sekmadienį Sedos miestelyje vyko tradicinė  Jurginų šventė. Šiais metais šventės metu buvo siekiama ir Lietuvos rekordo. Tam tikslui buvo sudėta kompozicija – Žiedų žiedas, kurią sudarė per trisdešimt tūkstančių jurginų žiedų, o skersmuo siekė beveik keturiolika metrų.


Turės būti užfiksuota 

Visi vietinių gyventojų bei šventės svečių į Sedos A. Baranausko aikštę sunešti jurginai buvo sudėti į vieną didžiulį žiedą –  Žiedų žiedą. Sedos kultūros centro vadovas bei vienas iš šventės iniciatorių Gintautas Griškėnas „Santarvę“ informavo, kad iš viso į Žiedų žiedą buvo sudėliota 30 tūkst. 956 žiedai. Žiedo skersmuo siekė 13 metrų ir 55 centimetrus.
Apie Žiedų žiedo skersmenį ir žiedelių skaičių bus informuota agentūra „Factum“, kuri ir turėtų įrašyti šį rekordą į Lietuvos rekordų knygą.
„Kiek teko domėtis, tokio dydžio gėlių žiedo dar niekas šalyje nėra sukomponavęs, todėl esam įsitikinę, kad pavyks įsiamžinti Lietuvos rekordų knygoje“, – savo viltis išsakė G. Griškėnas.


Skaičiavo komisija 

Šventės pradžioje sunešti jurginų žiedai buvo surūšiuoti pagal atspalvius bei sudėti prie įėjimų į aikštę. Jurginų žiedus skaičiavo ir perskaičiavo bei jų kiekį žymėjosi nepriklausoma ekspertų komisija – menotyros mokslų daktarė Liepa Griciūtė-Šverebienė, Mažeikių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Airida Dauginaitė bei Lietuvos kultūros centrų asociacijos tarybos narys Albinas Šmukšta.
Kai kas iš renginio organizatorių apgailestavo, kad neperspėjo visų atsinešusiųjų jurginų, kad jie patys žiedus susiskaičiuotų ir tada būtų konkrečiai žinoma, kiek kas žiedų atnešė ir kiek jų yra iš viso.


Vieni žinomiausių augintojų 

Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius „Santarvei“ sakė, kad organizuojant šventę baimintasi, kad rekordui pasiekti gali pritrūkti žiedų. 
„Iš pradžių buvo net savotiška baimė, kad pritrūksim jurginų žiedų, bet kai pradėjo nešti, vos spėjome skaičiuoti. Mano žiniomis, rekordo pasiekimui būtų užtekę apie septynis tūkstančius jurginų žiedų, o mes sunešėm jų beveik trigubai daugiau“, – pasidžiaugė Sedos seniūnas.
Vieni daugiausiai jurginų žiedų atnešusių kompozicijai buvo Irena ir Vaclovas Akavickai, garsėjantys savo jurginais visoje Žemaitijoje. Sutuoktiniai iš visų šventės dalyvių išsiskyrė drabužiais, papuoštais jurginų žiedais.


Gėlių žiedų gausa 

Akavickų šeima susirinkusiesiems pasakojo, kad savo sodyboje Dimgailių kaime 350 rūšių jurginų augina 35 arų plote. Ateityje jie žada dar plėstis ir auginti apie penkis šimtus jurginų rūšių. Jų užauginti jurginų žiedai į šventę keliavę net devyniais mikroautobusais.
Abejingi organizatorių kvietimui ateiti ne tuščiomis neliko ir kiti šventės dalyviai bei svečiai.
Mažeikių kultūros centro direktorė Krista Kinčienė atvežė 182 pačios užaugintus jurginų žiedus. Ji tikina šias gėles auginanti savo malonumui.
„Man labai patinka jurginų žiedų purumas ir spalvingumas. Mylimiausios spalvos: geltona ir violetinė“, – sakė K. Kinčienė.
Linksmino susirinkusiuosius
Šventės dalyviai galėjo ne tik pasigėrėti pačiais įvairiausiais jurginų žiedais, bet ir pasižiūrėti bei paklausyti lietuviškos muzikos. Susirinkusiuosius linksmino šokių kolektyvas „Mitrulis“, folkloro ansambliai „Rėmolee“ ir „Rėmoliokaa“, pučiamųjų instrumentų orkestras „Griaustinis“, atlikėjų grupė „Romansas“, liaudiškos muzikos kapela „Virventa“.

8 Atsakymai į “Sediškių Žiedų žiedas pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą”

 1. mmm parašė:

  Amerikonėjam po truputį, keistų rekordų siekiame, gal kitais metais bus surengtos spjaudymo ar snarglio pūtimo varžybos siekiančios Gineso rekordo.

 2. Georgina parašė:

  O kuo ta A. Pitrėnienė ypatinga? Gražesni yra paprastų žmonių veidai ir vardai :)

 3. Ina parašė:

  Šiaip manau tokį informacinį straipsnį rašant būtina paminėti, kad šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė LR Seimo narė Audronė Pitrėnienė…

 4. dalyvis parašė:

  Tai Santarvei švente vyko šeštadieni,o mes šventeje buvom sekmadieni,ar ne taip?

 5. to dalyvis parašė:

  o gal todel nepamineta, kad kulturos centrai daugiskaita ir tuos tukstancius sunese kelios desimtis zmoniu…o K. Kinciene viena pati tiek ziedu atveze…ar ne taip?

 6. dalyvis parašė:

  Kad,“ Mažeikių kultūros centro direktorė Krista Kinčienė atvežė 182 pačios užaugintus jurginų žiedus“,santarvė parašė, o kad vežė kiti kultūros centrai iki 1000 žiedų nėra net paminėta.

 7. papročiai parašė:

  Tikrai graži šventė. Tik pastaba Sedos KULTŪROS namų direktoriui G.Griškėnui: Lietuvoje įprasta kviestinius svečius pasitikti ir išlydėti…

 8. ten buv3s parašė:

  Labai gražus renginys ir reginys buvo. Šaunuoliai sediškiai!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto