Sedoje giedojo dvyliktoji „vuolungelė“

Autoriaus nuotr.

[nggallery id=552 template=caption]Šeštadienį Sedoje vyko 12-tasis folkloro festivalis „Gėid vuolungelė“, kuriame dalyvavo dešimt kolektyvų iš Barstyčių, Kelmės, Mažeikių, Platelių, Šiaulių ir Sedos.

Dalyvavo pirmą kartą

Kasmetinė sediškių folkloro šventė dieną prieš Šv. Magdalenos atlaidus prasidėjo tradicine kolektyvų eisena nuo miesto Kultūros centro į centrinę A. Baranausko aikštę.
Iškėlus Sedos vėliavą, išklausius sveikinimo kalbas, į sceną vienas po kito lipo kolektyvai: skambėjo muzika, dainos, sukosi šokėjų poros.
Festivalyje šiemet pirmą kartą dalyvavo Šiaulių universiteto folkloro ansamblis „Vaiguva“, vadovaujamas Dianos Martinaitienės, bei Kelmės kultūros centro kolektyvas „Taduja“, jų vadovas Osvaldas Gerbenis.

Keletas sediškių kolektyvų

Nuolatiniai šventės svečiai – seni sediškių draugai – folkloro ansambliai „Barstytė“ (vad. Giedrė Gabalienė) bei „Platelee“ (vad. Aivaras Alminas).
Kadangi vasarą daugelis kolektyvų atlikėjų atostogauja, Mažeikių kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“ ir „Alksniokaa“ susiliejo į vieną ir į Sedą atvyko su savo vadove Dainora Petrikiene.
Šeimininkams šiemet atstovavo folkloro ansambliai „Rėmolee“ ir „Rėmoliokaa“ su savo vadovais Gintautu Griškėnu bei Gražina Vainutiene, šokiu festivalio dalyvius pasveikino kolektyvo „Mitrulis“ merginos, šventę užbaigė ansamblis  „Sedos romansai“, vadovaujamas Linos Rubšienės.

Vyks į šokių festivalį

Trečioji sediškių šventės dalis vyko miestelėnų pamėgtoje atjaunėjusioje Varduvos upės salelėje: čia vyko folklorininkų vaišės su gausybe lietuviškų patiekalų ir „truopniojo šokėjo“ rinkimai. Šį kartą išrinktos geriausiai šokusios mišrios „Alksniukų“ ir „Rėmoliukų“ poros, kurioms, be dovanų, įteikti vardiniai kvietimai į Šiauliuose vykstantį „Patrepsynės“ šokių festivalį.
Festivalio kulminacija – šieno ir šiaudinių skulptūrų deginimas Varduvos upėje, o jaunimo laukė  vasaros diskoteka.

Plačiau apie festivalį skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto