Sedoje – klasės susitikimas po penkiasdešimties metų

Asmeninio albumo nuotrauka

„Santarvė“ redakcijoje apsilankė pedagogų Mečislovo ir Bronislavos Lakačauskų pora. Su iš Mažeikių rajono kilusiais pašnekovais kalbėjomės apie mokyklinius metus ir baigiančiųjų mokyklas klasės draugų pažadus vieni kitiems: būtinai bendrauti ir kartkartėmis susitikti.
Juolab kad abu pašnekovai rugpjūtį savo buvusių mokyklų duris pravėrė ir su klasės draugais susitiko po penkiasdešimties metų.

Teko susipažinti iš naujo

1965-ųjų metų rugpjūčio 8 dieną buvusią Sedos vidurinę mokyklą baigė 28 mokiniai – 7 vaikinai ir 21 mergina. Klasei vadovavo mokytojas Vladas Avelis.
Į klasės draugų susitikimą po 50-ies metų atvyko 11 buvusių mokinių, dabar gyvenančių Vilniuje, Klaipėdoje, Telšiuose, Plungėje, Žemaičių Kalvarijoje ir Sedoje.
„Amžius eina prie pabaigos, tad labai norėjosi susitikti. Negali žinoti, gal jau paskutinį kartą. Dar prieš dešimt metų buvau suorganizavęs klasės draugų susitikimą, bet tada atsitiko taip, kad iš to didelio jaudulio sustreikavo širdis. Atsidūriau reanimacijoje ir susitikimas įvyko be manęs“, – prisiminė 44 metų pedagoginio darbo patirtį turintis ir 38 metus Medingėnų mokyklai (Rietavo savivaldybė) vadovavęs M. Lakačauskas.

Į mokinius – suaugusiojo žvilgsniu

Po penkiasdešimties metų įvykusio susitikimo metu su kai kuriais buvusiais klasės draugais reikėjo susipažinti iš naujo. Dalis iš jų per visą pusės amžiaus laikotarpį taip ir neturėjo progos vieni su kitais pabendrauti.
Susitikę Sedos gimnazijoje absolventai pasigrožėjo mokyklos aplinka, apžiūrėjo klases, kuriose teko mokytis, prisiminė mokytojus, aplankė Anapilin išėjusio klasės draugo kapą, pasivaikščiojo po Sedą.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto