Sedoje koncertavo jaunieji atlikėjai

Festivalio organizatoriai ir rėmėjai su TRIO PRIMAVERA bei meno vadovu
Jonu Vozbutu (trečias iš kairės). Nuotr. iš organizatorių archyvo

Antradienį Sedoje įvyko Šv. Jono Nepomuko muzikos festivalio atidarymo koncertas.

Tikslas – pristatyti talentingą jaunimą

Į Sedos Šv. Jono Nepomuko bažnyčią susirinkusiems žmonėms koncertavo jauni atlikėjai iš „Trio primavera“ – akordeonistas Povilas Neliupšis, smuikininkė Monika Sapiegaitė, violončelininkė Vaiva Sodaitytė.

Festivalio meno vadovas Jonas Vozbutas, šiemet baigęs Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnaziją ir įstojęs  į Paryžiaus nacionalinę konservatoriją, sakė, kad šio festivalio tikslas – jaunų, talentingų  muzikantų pasirodymai.

„Turiu užmojų, kad tarp festivalio atlikėjų būtų ir muzikantų iš užsienio. Pirmiausia, iš kaimyninių šalių – Lenkijos, Latvijos, Estijos… Mus tenkina kamerinė erdvė, bažnyčios aplinka priduoda sakralumo, įpareigoja rimtam nusiteikimui, aukštesniam lygiui.
Neturiu jokios patirties kaip festivalio meno vadovas. Tai man naujas iššūkis. Neturim šiemet ir didesnio biudžeto, bet yra didelis noras ir entuziazmas“, – kalbėjo J. Vozbutas.

Sedoje – išskirtinė publika

Pasak meno vadovo, festivalio programos išskirtinumas – ir tai, kad koncertuose vienas iš instrumentų bus akordeonas. Pirmame festivalio koncerte J. Vozbutas negrojo, jo pasirodymas planuojamas antrajame renginyje, kuris vyks rugpjūčio viduryje.

„Dar keli žodžiai apie Sedos publiką. Nuoširdumas spindi akyse, plojimai ilgi, gėlės, dovanėlės, agapė po koncerto… Kai žmonės netelpa pagrindinėje erdvėje, linksmi lipa „ant viškų“ ir sėdasi ant suolų. Renavo dvaro paskolintos sulankstomos kėdės suteikė ir jaukumo, ir patogumo. Organizatoriai – Sedos kultūros centro žmonės labai malonūs ir geranoriški.
Atėjusiems iš toliau ir iš labai toli atvažiavusiems žmonėms jaučiu didelį dėkingumą. Esu laimingas – festivalį pradėjome sėkmingai“, – po pirmojo koncerto įspūdžiais pasidalijo akordeonininkas ir meno vadovas J. Vozbutas.
Genoveita GRICIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto