Sedoje – naktinis jaunųjų šaulių sąskrydis 

Jaunieji šauliai savo jėgas ir gebėjimus išbandė įvairiose sportinėse rungtyse.
Nuotr. iš Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos

Savaitgalį Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje vyko Žemaitijos 8-osios rinktinės jaunųjų šaulių sąskrydis, kurį organizavo šios gimnazijos jaunieji šauliai.

Renginyje iš viso dalyvavo 139 šauliukai iš Mažeikių Kalnėnų progimnazijos, Sodų ir Tirkšlių pagrindinių mokyklų, Gabijos, Viekšnių, Židikų Marijos Pečkauskaitės, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijų, o taip pat iš Telšių, Plungės, Tverų, Varnių ir Alsėdžių mokyklų.

Stovyklos atidarymo metu Žemaitijos 8-osios rinktinės vadas Julius Svirušis įteikė būrių vadų pavaduotojams, skyrininkų vadams bei jų pavaduotojams naujus pareigybinius ženklus. Buvusi gimnazijos direktorė Genoveita Gricienė supažindino su Sedos istorija.

Nuotr. iš Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos

Po to jaunieji šauliai dalyvavo 14 km žygyje į Grūstę. Jų tikslas buvo aplankyti Lietuvos nepriklausomybei skirtą paminklą, kurį, kaip liudija užrašas ir istorija, 1934 m. savo lėšomis pastatė Grūstės šaulių grandis. Prie paminklo buvo uždegtos žvakutės.

Grįžę į mokyklą ir pailsėję jaunieji šauliai dalyvavo sportinėse varžybose – aiškinosi geriausius rankų lenkimo, atsilenkimų (mergaitėms), prisitraukimų (berniukams), šaudymo iš pneumatinio šautuvo, tinklinio ir kvadrato rungtyse. Diena baigėsi smagia diskoteka. 

Pailsėję kelias valandas visi rinkosi į stovyklos uždarymo ceremoniją, jos metu rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, kiekvienam būriui įteikta taurė – kaip prisiminimas apie šį sąskrydį, o jų vadams – Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos padėkos raštai už pagalbą ir dalyvavimą renginyje.

Gražina MITKUVIENĖ,
Židikų Marijos Pečkauskaitės ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijų jaunųjų šaulių būrelių vadovė  

Nuotr. iš Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto