Sedoje norima statyti privačius senelių namus

Komiteto nariai susipažino su verslininko ketinimais statyti senelių namus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiuose įsikūrusi viešoji įstaiga „Senjorų oazė“ kreipėsi į Savivaldybę, prašydama leisti statyti senelių globos namus Sedos miestelyje. Trisdešimties vietų pastatą užsimota statyti ant Varduvos upės kranto.

Suabejota dėl būtinybės

Savivaldybės sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto posėdyje buvo svarstomas viešosios įstaigos prašymas. Kai kurie politikai suabejojo, ar mažeikiškiams reikalingi tokie namai. Tuo labiau kad Plinkšėse įrengus naujus globus namus, atsiras galimybė priglausti daugiau senelių.
„Mes manome, kad tokie namai reikalingi ir labiau orientuojamės į kaimo gyventojus, ypač  gyvenančius vienkiemyje“, – savo nuostatas dėstė įstaigos direktorius Martynas Latanauskas.
Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Irena Macijauskienė teigiamai vertino tokią iniciatyvą.
„Dėl ko mes turėtume prieštarauti? Tai visiškai privatus verslas ir gal išties jis pasiteisins, juolab kad mūsų globos namuose vietų seneliams trūksta ir jas perkame kitų rajonų tokiose įstaigose“– savo poziciją išsakė komiteto pirmininkė.

Netenkina parinkta vieta

Komiteto narių netenkino senelių globos namų vietos parinkimas, todėl „Senjorų oazės“ direktoriui buvo pasiūlyta paieškoti kitos vietos statyboms. Juolab kad, architektės Daivos Štakonaitės teigimu, toje vietoje yra numatyta statyti tiltą.
Šiuo metu dar nėra suformuotas žemės sklypas senelių namų statybai. M. Latanauskas informavo, kad dėl jos užklausa yra perduota Nacionalinei žemės tarnybai.
Politikai pritarė šiam viešosios įstaigos „Senjorų oazė“ prašymui ir numatė prie jo grįžti tada, kai įmonė išspręs žemės sklypo klausimą.

Seneliai persikels į Plinkšes

Šiuo metu rajone  28 vienišus senus žmones glaudžia Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namai. Įkūrus senelių prieglaudą Plinkšėse, bus galimybė apgyvendinti 40 žmonių.
Globos namų direktorė Birutė Vaičkienė patvirtino, kad šiuo metu juose vietų seneliams trūksta ir dalis mūsų rajono senų žmonių apgyvendinama kitų rajonų įstaigose. Centrinėje projektų valdymo agentūroje vyksta paraiškų vertinimas, bet finansavimo sutartis dėl naujų senelių namų statybos dar nepasirašyta.
„Tačiau jau šiomis dienomis tikimės gauti finansavimą ir pradėsime rekonstruoti Plinkšėse buvusios mokyklos pastatą, kurį planuojame pabaigti iki 2014 metų gruodžio mėnesio“, – informavo vadovė.

7 Atsakymai į “Sedoje norima statyti privačius senelių namus”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Ypač daug lėšų ne pagal paskirtį panaudojama tiesioginės paramos žemdirbiams bei struktūrinių fondų programose.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Kad tik įžvelgti ką nors juodo. Patikėkite, vienokių ar kitokių tų senelių namų prireiks. Ir duok, Dieve, kad jų tik daugėtų. O konkurencija visuomet buvo sveikintinas dalykas

 3. xxx parašė:

  tokie namai jau senai butini,negi tik dabar tik susimaste,Juk jauni zmones baigia visai i uzsieni isvykti,kas tuos tevus,senelius ziures,juk kurie isvyke ir isitvirtine darbu nemes ir ilgam negris.Taip,kad apie tai reikia labai rimtai pagalvoti,o nama statyti reikia gera,kad ten zmones jaustusi gerai,laisvai,priziurimi,kad nebutu sukisti tarsi i koki salta konslageri skirta mirti.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  geriausi seneliu namai gali buti ant ezero kranto toks pastatas stovi buvusi plaukiojimo baze

 5. Nijole parašė:

  Viešoji įstaiga „Uroclinica“
  Teisinis statusas: Įregistruotas
  Kategorijos: Įmonės, Kaunas, Lietuva / Europa, Viešoji įstaiga
  Įrašykite komentarą
  -1+1 Balsuokite!
  Bloga informacija
  Įdėta: 2011-10-17
  Parodymai: 11

  Įmonės kodas
  302634561
  Įregistruota
  2011-06-02
  Teisinis statusas
  Įregistruotas
  Buveinė
  Kauno m. sav. Kauno m. sav. teritorija
  Telefonas
  869573155
  Kategorijos
  Įmonės, Kaunas, Lietuva / Europa, Viešoji įstaiga

  SODRA informacija ?

  Draudėjo Kodas
  2109755
  Apdraustųjų skaičius
  0 2012-01-29
  1 2012-01-28
  2 2012-01-25
  mažiau
  Skola Sodrai
  1328,90 Lt 2012-08-10
  1323,00 Lt 2012-05-17
  1300,18 Lt 2012-05-10
  1299,55 Lt 2012-03-03
  1271,22 Lt 2012-02-18
  1208,79 Lt 2012-01-25
  mažiau

  * Sodra informacija atnaujinta 2012-09-19
  Turimi istoriniai duomenys ?

  Vadovas
  Martynas Latanauskas, Direktorius iki 2011-08-17

 6. Kostas parašė:

  „Mes manome, kad tokie namai reikalingi ir labiau orientuojamės į kaimo gyventojus, ypač gyvenančius vienkiemyje“, – savo nuostatas dėstė įstaigos direktorius Martynas Latanauskas.

  Tai negi senelių prieglaudoje Plinkšėse galės gyventi tik miestiečiai ?

  Politikai pritarė šiam viešosios įstaigos „Senjorų oazė“ prašymui ir numatė prie jo grįžti tada, kai įmonė išspręs žemės sklypo klausimą.

  Aišku viena , I.Macijauskienė neprastums šito biznio viena , teks ir kitiems .

 7. Mažeikiškė parašė:

  Puikus gerb.Martyno sumanymas pagerinti vienišų senelių likusį gyvenimą.Jei tai išties ilgalaikė investicija – sveikintina.O, gražus gamtovaizdis, irgi manau pradžiugintų būsimų gyventojų kasdienybę.Turim uždegti žalią šviesą gražiems užmojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto