Sedoje paminėtos V. Mačernio gimimo metinės

Prie Vytauto Mačernio kapo. Domo BRIEDŽIO nuotr.

Sedoje paminėtos poeto V. Mačernio 91-osios gimimo metinės. Gimnazistai, svečiai, bendruomenės atstovai aplankė poeto kapą Šarnelėje. Eilės skambėjo ne tik prie jo kapo, bet ir bažnyčioje.

Aplankė kapą

Sedos gimnazijos mokiniai drauge su Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus moksleiviais pirmąją pamoką praleido aktų salėje. Poeziją skaitė mokymosi atmintinai konkurso nugalėtojai. Mokytoja Rasa Čičirkaitė paruošė kompoziciją „Visur pasauly paslaptis“.
Pagal numatytą šventės programą, mokytojai su pusšimčiu vaikų bei svečiai, aplankę kraštotyrininko Konstantino Bružo trobelę Žemaičių Kalvarijoje, nuvyko į V. Mačernio gimtinę – Šarnelę. Jie ten apėjo Vizijas, giedojo ir skaitė poeto kūrybą.
Pasak Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorės Genoveitos Gricienės, tarsi kitokią prasmę ten įgavo Lauros Rojutės ruošta poetinė kompozicija „Aš kadais šventai tikėjau meile“.
Prie V. Mačernio kapo savo kūrybą skaitė poetai Aidas Marčėnas, Rimvydas Stankevičius, Gintaras Bleizgys, poeto eiles deklamavo aktorius Andrius Bialobžeskis.

Bažnyčioje – poezijos ir muzikos garsai

Vakare V. Mačernio kūrybos gerbėjai rinkosi į Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčią. Skambėjo poetų Mindaugo Nastaravičiaus, Vytauto Stankaus, Gintaro Bleizgio, Aivaro Veiknio eilės, skirtos poezijos genijaus jaunystei.
Eilės, persipynę su Domanto Razausko ir Mindaugo Ancevičiaus dainuojama poezija, teikė neišdildomą įspūdį susirinkusiems V. Mačernio gerbėjams.
„Ši šventė buvo kiek kitokia nei įprastai – ji buvo be didelių orkestrų, išraiškingos muzikos, bet perpildyta nuostabiais šiltais posmais, – „Santarvei“ sakė gimnazijos direktorė G. Gricienė ir pridūrė: – Stebėjau savo mokinius ir pamačiau, kaip jie myli poeziją…“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto