Sedoje paskelbta ekstremalioji situacija

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Varduvos pašonėje įsikūrusių sediškių sklypus ir paveldo objektų teritorijas semia vanduo.
Dėl šios priežasties Savivaldybės administracijos direktorius Sedos mieste paskelbė ekstremaliąją situaciją.
Sedos seniūnas įpareigotas imtis neatidėliotinų priemonių ekstremaliajai situacijai mieste pašalinti.

Nepalankios oro sąlygos

Skelbti ekstremaliąją situaciją buvo nuspręsta po komisijos apsilankymo: vanduo semia ne tik sodybas, bet ir žydų kapines, kitas paveldo objektų teritorijas.
Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius „Santarvei“ teigė, kad dar praėjusią savaitę su viešuosius darbus dirbančiais sediškiais bandė spręsti kilusią problemą.
„Situaciją apsunkina orai, negalime privažiuoti su technika, bandėme kelis akmenis nuritinti  laužtuvais, bet mažai padėjo“, – pirmadienį sakė seniūnas, tačiau pažadėjo ieškoti kitų būdų,
kaip nuardyti užtvanką.

Užtvanka privatininkui nepriklauso

Sedoje ekstremaliąją situaciją komisija buvo nustačiusi dar spalio mėnesį. Tada išsiaiškinta, kad vanduo į sodybas plūsta dėl to, kad malūno savininkas UAB „Plungės darna“ pernelyg sukėlė užtvankos vandens lygį.  Komisija nutarė, kad problemą būtų galima išspręsti tik nuardžius dalį užtvankos, tačiau iškilo klausimas, kas tai turėtų padaryti.
Suabejojus, kad užtvanka priklauso „Plungės darnai“, dėl užtvankos nuosavybės buvo nutarta kreiptis į Registrų centrą. Gautas atsakymas įtarimus patvirtino – ji įmonei nepriklauso.
Toks atsakymas leidžia seniūnijai griauti savavališką statinį.

Nuotrauka iš asmeninio albumo

10 Atsakymų į “Sedoje paskelbta ekstremalioji situacija”

 1. juo parašė:

  o gal buckis nyct?

 2. atsakymai parašė:

  atsakymas aha- jei Gedimino pilis neturi statybos projekto tada reikia nugriauti nes žala gamtai
  atsakymas sediškiui- Plehavičius savo malūnui sukti ir miltus pitliavoti vandenį atsiveždavo bačkomis nes užtvanką tur būt pavogė nes buvo žala gamtai.
  atsakymas tam kuris mini runkelius- teisingai, nežinome kas pastatė užtvanką ir Plehavičiaus malūną- juos reikia nugriauti nes žala gamtai.
  Ar jau viską nugriovėme. Kaip gražu tarp griuvėsių. Nebėra žalos gamtai. Bet Sedoje mažokai griuvėsių ką čia dar nugriovus.

 3. aha parašė:

  Tikrai taip, reikia nubaust kaltuosius, pastaciusius savavaliska statini (uztvanka), gal tiksliau reiktu sakyt nubaust kaltuju proproanukius, nes Sedos uztvanka pastatyta 1810 metais…Gedimino pilis manyciau irgi prie savavalisku statiniu priskiriama, irgi griaut…

 4. vietinei parašė:

  esme ne padidintuose sklypuose(juos irgi reikia baust) bet savavaliskame statinyje kur niekas nezino kas pastate kam priklaoso ir t.t.
  aisku runkeliams neiaiskinsi gamtos interesai cia pirmiausia pazeisti

 5. vietinė parašė:

  Na ir ką čia dabar kaltinat ? Pasipurtykit savo atmintį ir atsiminkit, kad visais laikais žiemą ir pavasarį būdavo patvinusi upė ir per užtvanką nespėdavo bėgti vanduo, apsemdamas aplinkines sodybas. Nekaltinkit kitų ,kad lietus lyja ir apsemia savavališkai pasididintus prie upės sklypus. Prieš rinkimus socdemai nori įtikti rėkaujantiems žmonėms, kad balsų daugiau gautų, todėl ir skelbia ekstremalią situaciją Sedoje, nors blynai tai tik keptuvėje svyla.

 6. 123 parašė:

  ir savavalisko statinio autoriui ideti tokia bauda kad maza nepasirodytu,yra jau lietuvoje teismu praktika kai uz upes naturalios vagos ir krantiniu sudarkyma buvoskirta didele simtus tukstanciu siekianti bauda
  visoj europoj senai pripazinta kad hidroelektrines ir kitos uztvankeles neefektyvios ir darko krastovaizdi ir kenkia gyvunu populiacijoms,bet ne LT visada bus priesingai
  norguose ir svedijoje ,bei olandijoje daug kur griaunamos jau senosios uztvankos ir malunai del savo neigiamo poveikio

 7. 123 parašė:

  turi buti patraukti baudziamojon atsakomyben dabar valdininkeliai kad nemate nezino ar nenorejo zinoti ar uztvanka statoma turint leidimus ar ne

 8. Sediškis parašė:

  Dabartinis savininkas nusipirko iš Plehavičiūtės malūną ir pradėjo tvarkyti. Iš nuotraukos matyti, kad užtvanka buvo daug aukštesnė negu kad dabar yra. Įdomu kas anksčiau pastatyti ar kelios lūšnos, kurių dalį praplėstų sklypų apsėmė, ar malūnas. O gal šį vandens malūną suko ir daug metų malė šventasis be užtvankos. Ieško priekabių kad kažkas nedabrėžta, kad apsemti keli krūmai. Prieš rinkimus bus situacija ne tik ekstemali, o rinkimams praėjus ir teismams ėmusis darbo EKSTREMALI SITUACIJA PO RINKIMŲ BUS TIEMS KAS ŠIANDIN JĄ SKELBĖ. Nejuokinkit žmonių bent jau nuotrauką reikėjo kitaip susukti kad nebūtų matyti buvęs senasis užtankos aukštis.

 9. Visa laimė parašė:

  kad šiais metais vanduo visur labai nusekęs…

 10. Lora parašė:

  O tai kodėl ruošiamasi tenais statyti užtvanką? Jug visi dokumentai kaip ir sutvarkyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto