Sedoje vėl pragydo „vuolungelė“

Šventės akimirka. Elijaus Kniežausko nuotrauka

[nggallery id=415 template=caption]Šeštadienį Sedoje vyksta tradicinis folkloro festivalis „Gėid vuolungelė“. Be pagrindinio koncerto, dienai baigiantis sediškiai rinksis į vakaronę.

Dalyvių eisena

Įprasta, kad sediškių festivalis prasidėtų dalyvių eisena nuo miestelio Kultūros centro į pagrindinę festivalio vietą – Sedos parką.
Čia festivalio žiūrovams koncertavo seni sediškių draugai – folkloro ansamblis „Platelee“ iš Platelių, vadovaujamas Aivaro Almino, iš Barstyčių atvyko ansamblis „Barstytee“ ir jų vadovė Giedrė Balsienė.

Sediškių – daugiausiai

Mažeikiams atstovavo du kolektyvai:  Kultūros centro  folkloro ansambliai „Alksna“ ir jaunieji „Alksniokaa“, vadovaujami Dainoros Petrikienės.
Festivalyje pasirodė ir jo pagrindinis šeimininkas – Sedos kultūros centro folkloro ansamblis „Rėmolee“ ir jų vadovas Gintautas Griškėnas, Gražinos Vainutienės vadovaujami „Rėmoliokaa“ bei Vaidos Danauskienės auklėtiniai – ansamblis „Mitrulis“.

Vyksta renovacija

Vakare sediškiai ir jų svečiai renkasi į kitokią erdvę nei įprastai: susiėjimas šiemet vyks prie Sedos „Magazino“. Čia jų laukia liaudiška vakaronė ir „truopniojo“ šokėjo rinkimai.
„Šiemet mūsų festivalis kiek mažesnis nei įprastai: miestelyje vyksta renovacijos darbai, tad ne visur galime rinktis. Net parkas dar nebaigtas renovuoti. Taigi festivalis šiemet – be scenos. Vakaronė paprastai vykdavo salelėje, šiemet ji taip pat tvarkoma, tad persikėlėme prie „Magazino“, – kalbėjo Sedos kultūros centro direktorius G. Griškėnas.

2 Atsakymai į “Sedoje vėl pragydo „vuolungelė“”

  1. Juziui parašė:

    čia buvo šventė tokiems liežuvautojams kaip tu. Kad tik pazyzzti. Kur matei per laidotuves vaikus šokant? Ech, Juzi Juzi

  2. Juzis parašė:

    cia laidotuves ar svente buvo ? is nuotrauku tai i svente nepanasu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*