Sedoje vyko Holokausto pamoka

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sausio 27-ąją pasaulis minėjo 70-ąsias Aušvico geto likvidavimo metines.
Prieš 10 metų Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja šią datą paskelbė Tarptautine holokausto aukų atminimo diena.
Sedoje įkurtas Tolerancijos ugdymo centras taip pat prisidėjo prie šalyje ir pasaulyje vykstančių renginių.
Minint Aušvico koncentracijos stovyklos kalinių išlaisvinimo 70-ąsias metines, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras gimnazinių klasių mokinius sukvietė į salę, kur vyko Holokausto pamoka.
Abiturientas Edvinas Litvinas, vadovaudamas pamokai, parodė filmo apie Aušvicą ištrauką, istorijos mokytoja Regina Montrimienė mokiniams papasakojo apie žudynių koncentracijos stovyklose mastą.
Tolerancijos centro vadovė Genoveita Gricienė pasidalijo įspūdžiais iš seminaro Izraelyje, Jad Vašeme, kuriame pati dalyvavo.

Plačiau apie tai skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Sedoje vyko Holokausto pamoka”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Dar paklausinėkite senesnio amžiaus sediškių, tai jie papasakos jums tokių pasakų, kaip pav., kad ž…. per savo religinę šventę grobdavo lietuvių vaikus .Užrišdavo jiems akis, pastatydavo ant stalo ir kviesdavo pas save. Vaikui pribėgus, durdavo jam su kažkokiu tai religiniu įrankiu, iš skausmo vaikas pasileisdavo bėgti į kitą pusę, kur jo laukdavo jau kitas ž…. ir taip vaikas lakstydavo nuo vieno ž…. prie kito, kol būdavo mirtinai subadomas .Tada ž… suvilgydavo jo krauju baltos medžiagos nedideles skiauteles, kurias nešiodavo savo batuose. Tai buvo kaip simbolis, kad ž…. lietuvius laiko po savo padu. Ir jauni sediškiai tikriausiai tikėjo tokiomis pasakomis ( tarsi vaikas lakstys su užrištomis akimis nuo vieno ž.. prie kito, nenusiimdamas nuo akių raiščio), kuriomis jų tėvai baidė juos, kad jie iki vėlumos nesibastytų Sedos gatvėmis. Arba, kas gali patikėti, kad ž… nukankino Rainių aukas. Jei ir buvo ten tarp kankintojų vienas ž…., kuriam komunistai ir buvę komunistai padėjo pabėgti į Izraelį, tai dar nieko nereiškia. Nors gal Genoveita Gricienė važiavo į Izraelį aplankyti jo kapo?

 2. uivei parašė:

  keistai skamba antraštė HOLOKAUSTO PAMOKA. cia tiesiu taikymu mokė kaip daromas holokaustas, kaip ji vykdyt ,ar kaip?

 3. Klausimas parašė:

  O tautų Holocaust’o diena Sibire kada nors bus Sedoje? Juk bolševikai su savo internacionalu pasaulyje nugalabijo virš 150 milijonų gyvybių, beje, taip rašo drąsi žydė Claire Berlinski ir kiti gan garsūs pasauly istorikai, bet ne Sedoje? Ar tai Sedos pedagogams neįkandamas dalykas? Ir kodėl Aušvice sumažėjo aukų skaičius? Kodėl jis krito nuo 4 milijonų žydų aukų iki milijono su kažkiek ir kartu jau su kitų tautų aukomis, kaip čia taip nutiko, gal galėtų sediškiai paaiškinti? Gal galėtų aritmetikos juos pamokyti Mažeikių matematikai – pedagogai?

 4. liudininkas parašė:

  O kas papasakos mokiniams kas vyko salia ju? Jie turi zinoti kas kankino ir zude jaunus lietuvius, studentus, ukininkus Rainiuose ir kitose vietovese, kas aktyviai talkino vezant lietuvius i Sibira. Anksciau prisimindavo nuzudytus raudonuosius, dabar viskas persiverte kitaip, bet ir siuo atveju garbinami ir prisimenami lietuviu tautos naikintojai. Gaila, jog atsiranda norinciu itikti didesniems ir uzsideti sau nuopelnu pauksciuka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto