Sedos abiturientai – kaulų čiulpų donorai

Visiems, kurie šią dieną tapo kaulų čiulpų donorais, buvo uždėtos apyrankės „Būk geras“. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos abiturientai paskutinio skambučio dieną tapo kaulų čiulpų donorais. Tokį moksleivių žingsnį lėmė jų pasiryžimas išgelbėti gyvybes kraujo vėžiu sergantiems žmonėms.

Idėja kilo pasižiūrėjus filmą

Ši idėja kilo patiems abiturientams, pasižiūrėjus dokumentinį filmą „Kraujo kelias“ apie kaulų čiulpų donorystės rezultatus ir žmonių gerumo įžiebtą viltį gyventi.
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ jau antri metai vykdo projektą „Būk geras, abituriente“. Ji keliauja per Lietuvos mokyklas, kviesdama jaunus žmones pasižiūrėti šį filmą, kad suvoktų kaulų čiulpų donorystės svarbą, ir kad kiekvienas jaunuolis savarankiškai nuspręstų tapti potencialiu kaulų čiulpų donoru.

Paskatino konkretūs pavyzdžiai

Vytauto Mačernio gimnazijoje neformalaus ugdymo būrelio vadovė Laura Rojutė vadovauja teatro studijai. Mergina pati yra tapusi kaulų čiulpų donore.
Ji dalyvavo pavasarį gimnazijoje vykusiame dokumentinio filmo „Kraujo kelias“ pristatyme, į kurį buvo pasikvietusi ir moterį iš Klaipėdos, sirgusią leukemija. Su kaulų čiulpų donorės, kuria tapo jos sesuo, pagalba moteris pasveiko. Dabar ji kartu su bendrija „Kraujas“ važinėja po Lietuvą ir pristato šią kilnią misiją, ragindama jaunimą nebijoti tapti kaulų čiulpų donorais ir taip padėti kitiems, gelbstint jų gyvybes.

Šventę suderino su akcija

Sedos abiturientai nusprendė, kad atsisveikinant su mokykla, paskutinio skambučio dieną būtų labai gražu atlikti tokį kilnų darbą. Į akciją įsiliejo aštuoniolika abiturientų iš abiejų dvyliktųjų klasių kartu su auklėtojomis Aušra Kazlauskiene, Rasa Milieškiene ir anglų kalbos mokytoja Rasa Šmaižiene.
Kadangi susidarė nemažas skaičius donorų, Mažeikių kraujo laboratorijos medikės į gimnaziją atvyko pačios. Kiekvienas kaulų čiulpų donoras užpildė specialią anketą. Iš donorų buvo paimtas nedidelis kiekis kraujo, ir kiekvieno jų duomenys užregistruoti kraujo banke. Esant reikalui konkrečiam ligoniui persodinti kaulų čiulpus, pagal šiuos duomenis surandamas donoras.
Visiems, kurie šią dieną tapo kaulų čiulpų donorais, buvo uždėtos apyrankės „Būk geras“.

Svajones atidavė jūrai

Po šios akcijos abi dvyliktokų klasės autobusu išvyko į Palangą. Dar prieš tai auklėtojos A. Kazlauskienės klasės kiekvienas moksleivis per paskutinę auklėtojos pamoką surašė savo ateities planus ir svajones. Nuvažiavę prie jūros, visas šias „svajones“ abiturientai sutalpino į butelį ir padovanojo jį Baltijai.

Mažeikių kraujo laboratorijos medikės į gimnaziją atvyko pačios. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto