Sedos mokykloje vyko mokinių suvažiavimas

Pranešimą skaito gimnazijos prezidentas Mantas Kličius. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje įvyko pirmasis visų amžiaus grupių moksleivių suvažiavimas.

Atliko apklausą

Anksčiau mokinių suvažiavimai, arba kaip jie patys vadina – forumai, gimnazijoje vykdavo tik klasėse. Juose būdavo diskutuojama kokiu nors vienu aktualiu klausimu.
Šį kartą suvažiavimas sujungė visas klases, pradedant šešta ir baigiant dvylikta. Iš kiekvienos klasės buvo išrinkti penki delegatai, kurie forume atstovavo savo klasės nuomonei.
Svarstyti pateikti penki klausimai, kuriuos pristatė pagrindinį pranešimą skaitęs gimnazijos prezidentas Mantas Kličius. Prieš suvažiavimą M. Kličius kartu su dar penkiais mokinių tarybos nariais atliko moksleivių apklausą visais penkiais klausimais ir susistemino visus atsakymus. Jie tapo diskusijų ir svarstymų pagrindu.

Svarstyti pateikti penki klausimai

Mokiniams svarstyti pateikti klausimai buvo aktualūs kiekvienam šios mokyklos moksleiviui. Pirmasis klausimas – geram mokymuisi – būtini namų darbai – buvo aiškus ir be jokių komentarų. Ar tenkina siūlomi pasirenkamieji ugdymo dalykai? Šis klausimas sukėlė įvairių diskusijų, kaip ir trečiasis – popamokinė veikla – ar  jos užtenka?
Įvairių pasiūlymų ir svarstymų susilaukė klausimas apie mokyklos etiketą ir mokinio elgesio taisykles. Aktualus buvo ir paskutinysis klausimas, kurio tema – lyderystė klasėje ir mokykloje – mokiniai noriai diskutavo.

Vizija – susėsti prie apskritojo stalo

Suvažiavime buvo sudarytos penkios darbo grupės po 14 mokinių. Kiekvienas suvažiavimo delegatas iš jiems pateiktų penkių spalvų lapelių išsirinko savo mėgstamiausią spalvą. Todėl į pagal spalvą sudarytas grupes pateko įvairaus amžiaus mokinių iš įvairių klasių.
Kiekviena iš penkių grupių burtų keliu ištraukė po vieną klausimą ir ta tema dirbo: diskutavo, siūlė, keitė. Po to grupės pristatė savo klausimus ir pasiūlė juos pateikti mokytojų tarybos posėdžiui.
Pasak gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Aušros Kazlauskienės, mokytojų taryba planuoja susėsti su mokiniais prie apskritojo stalo ir kartu bandyti rasti visiems priimtiną sprendimą.
Suvažiavimas priėmė rezoliuciją, kurioje pateikta mokinių nuomonė namų darbų, pasirenkamųjų ugdymo dalykų, popamokinės veiklos, gimnazijos etiketo ir mokinio elgesio taisyklių klausimais.

Rusva spalva pažymėtos darbo grupės nariai aptarinėja mokyklos etiketą ir mokinio elgesio taisykles. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto