Seimas atidėjo naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą

ELTOS nuotrauka

Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso ir lydimųjų teisės aktų pataisoms, kuriomis numatoma atidėti dalies priimtų socialinio modelio įstatymų, tarp jų – ir naujojo Darbo kodekso, įsigaliojimą pusei metų.

Pagal siūlomus pakeitimus patvirtinti socialinio modeliai įstatymai įsigaliotų nuo 2017 m. liepos 1 d.
Pasak pasiūlymo iniciatorių, atidėjus naujų nuostatų įsigaliojimą per šį laiką bus pateiktos ir apsvarstytos reikiamos pataisos, kurios labiau subalansuotų darbuotojų ir darbdavių interesus ir atitiktų Lietuvos gyventojų lūkesčius. Kaip anksčiau yra kalbėjęs Seimo narys Tomas Tomilinas, struktūrinė reforma bus tęsiama, o pagrindinis tikslas – darbo santykių liberalizavimas – bus išlaikomas.
Svarstymo metu lydimojo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimais nuspręsta palikti nuostatą, kad terminuotoms darbo sutartims nedarbo draudimo įmokos tarifas būtų didinamas dukart. Tačiau numatoma atšaukti numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir įsipareigojimą kitąmet 1 procentiniu punktu mažinti darbdavio įmoką „Sodrai“, o vėliau kasmet dėl to spręsti. Pagal siūlomas nuostatas taip pat nuo 2017 m. liepos 1 d. būtų pradėtas socialinio draudimo įmokos tarifo pagrindinei pensijos daliai finansuoti mažinimas 1 proc. punktu, numatant valstybės biudžeto asignavimus dėl to sumažėjančioms fondo pajamoms kompensuoti.
Už teisės akto pakeitimus balsavo 82 Seimo nariai, prieš – 15, susilaikė 13 parlamentarų. Galutinį sprendimą dėl pataisų priėmimo Seimas planuoja priimti gruodžio 20 d.

Parengta pagal LR Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto