Seimas įvedė įmonių vadovų rotaciją

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisas, kuriomis nutarta įvesti penkerių metų kadencijas valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovams.

Efektyvi kovos su korupcija priemonė

Nuo 2018 m. jie į darbą bus priimami tik viešo konkurso būdu. Tas pats asmuo tai pačiai valstybės ar savivaldybės valdomai įmonei galės vadovauti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.
Pasibaigus pirmajai kadencijai, įmonės vadovas galės būti skiriamas antrajai 5 metų kadencijai, atsižvelgiant į tai, ar įmonės vadovo pirmosios kadencijos laikotarpiu įmonė pasiekė visus jai nustatytus veiklos tikslus.
Kaip anksčiau yra kalbėjusi Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovų pareigas einančių asmenų ribotų kadencijų nustatymas gali būti laikoma efektyvia kovos su korupcija priemone, leidžiančia žymiai sumažinti dėl vadovų ilgalaikių ryšių su politikais atsirandančias korupcines rizikas, galinčias užkirsti kelią skaidriai, nuo atskirų politikų valios nepriklausomai valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių veiklai bei tinkamai visos valstybės interesus atitinkančiai jų priežiūrai.

Dabartinių vadovų kadencijos

Pagal priimtus įstatymo pakeitimus įmonės vadovas, kuris į šias pareigas buvo paskirtas neterminuotai ir iki šio įstatymo įsigaliojimo eis pareigas mažiau negu 5 metus, toliau galės eiti įmonės vadovo pareigas 5 metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos. Šis 5 metų laikotarpis bus prilyginamas pirmajai kadencijai einant įmonės vadovo pareigas.
Įmonės vadovas, kuris į šias pareigas buvo paskirtas neterminuotai ir iki šio įstatymo įsigaliojimo eis pareigas daugiau negu 5 metus, bet mažiau negu 10 metų, toliau galės eiti įmonės vadovo pareigas 5 metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos. Šis 5 metų laikotarpis bus prilyginamas antrajai jo kadencijai einant tos pačios įmonės vadovo pareigas. Pasibaigus šiam terminui, įmonės vadovas bus atšaukiamas iš pareigų įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos sprendimu.
Įmonės vadovas, kuris į šias pareigas buvo paskirtas neterminuotai ir iki šio įstatymo įsigaliojimo eis pareigas daugiau negu 10 metų, toliau galės eiti tos pačios įmonės vadovo pareigas vienus metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos. Pasibaigus šiam terminui, įmonės vadovas bus atšaukiamas iš pareigų įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos sprendimu.
Už naujas Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo nuostatas balsavo 67 Seimo nariai, prieš – 22, susilaikė 24 parlamentai.
Šiuo metu valstybė valdo 79 valstybės įmones ir 49 akcines bendroves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto