Seimas linkęs uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas žengė pirmą žingsnį, siekdamas uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose. Ketvirtadienį po pateikimo parlamentarai pritarė tai numatančioms Tabako kontrolės įstatymo pataisoms.

Nuspręs gruodžio pradžioje

Už šį Seimo nario Antano Matulo pateiktą projektą po pateikimo balsavo 46 Seimo nariai, prieš buvo 5, susilaikė 22 parlamentarai.
Po svarstymo komitetuose šis projektas į Seimo posėdžių salę turėtų sugrįžti gruodžio 1 d.
Projektą inicijavęs A. Matulas tikisi, kad uždraudus rūkyti daugiabučių balkonuose žmonės būtų labiau apsaugoti nuo pasyvaus rūkymo ir jo daromos žalos.
„Kodėl turi kentėti kitas nerūkantis žmogus, gyvenantis daugiabutyje?“, – piktinosi politikas.

Ne visi pritaria

Pasak A. Matulo, už šį pažeidimą asmenims galiotų tokia pati administracinė atsakomybė kaip ir už rūkymą bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru.
Seimo narė prof. Vida Marija Čigriejienė pastebėjo, kad rūkymas sukelia įvairias plaučių ligas, todėl reikėtų labai atsakingai žiūrėti į šitą procesą. „Yra pasyvus rūkymas ir žmonės negali apsisaugoti nuo pasyvaus rūkymo, nes tabakas patenka į kaimynų butus“, – sakė parlamentarė.
Tuo tarpu projektui oponavęs Saulius Bucevičius suabejojo, kaip galima būtų įgyvendinti šį draudimą daugiabutyje.

7 Atsakymai į “Seimas linkęs uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose”

 1. to apas parašė:

  prisik. turetu nuimti cigareciu kvapa

 2. apas parašė:

  Ką daryti,kai parėjęs vakare iš lauko kai kada jauti laiptinėje dūmų kvapą,kurio nekenčiu?

 3. lina to as parašė:

  seniai laikas uzdrausti rukyti balkone,na nuo vienos,kitos cigaretes dumo nenumirciau,bet ,kad kaimynai amzinai sedi balkone ir ruko,vyras 1,5 pakio i diena -moteris viena pakeli i diena…patys gyresi,kad tiek ruko.jus bent isivaizduojate ,kada as galiu laikyti balkona atidara ypac vasara?kam cia tie dumai taip jau iseina i lauka…jei jie po mano butu gyvena?

 4. Sigitas parašė:

  Seniai reikia priimti tokį įstatymą, kai apačioj kaimynai užtarukia dūmą, neįmanoima atsidaryti balkono, smarvė kaip iš landynės. Jei rūkaliams taip patinka rūkalų dūmų kvapas, tai kodėl nerūko savo miegamajame, o eina parūkyti į balkoną.

 5. as parašė:

  jei tau trukdo ta cigarete balkone- kuriu dumai iseina i lauka, paziursiu kaip kalbesi kai rukys virtuveje -savo namuose , prie gartraukio pristoje,o tau ta smarve i namus eis tiesiai :) gero tada kvepiancio sekmadionio ryto!!!

 6. to zita parašė:

  Tai tamsta uosttoja? Pvz. Grazus ir siltas sestadienio rtas, dar miegam (atsidare balkona bo silta) ir staiga tokia smarrrrvee! Kaimynas apacioje uzsidege kontrobandine cigarete!

 7. zita parašė:

  as nerukau ,bet kazkokia nesamone ,tai kur zmogus begali rukyt ,jug ce jo nuosavybe ,savas balkonas,juokdariu saika ,atsises ir rukys,ta ir as daryciau.,gal man duris islaus jei kaimynas uzuos dumu kvapa ,juokdarei tie seimunai ,tegu sprendzia svarbius klausimus o ju daugybe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto