Seimas nustatė išeitinių išmokų dydžius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atleidžiamiems darbuotojams, vienoje vietoje dirbusiems 5–10 metų, iš specialaus fondo bus mokama vienos atleidžiamo darbuotojo vidutinės algos dydžio išeitinė išmoka, 10–20 metų – dviejų atlyginimų, daugiau negu 20 metų – trijų atlyginimų dydžio išmokos.
Ši išmoka bus skiriama iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo, jei tarp atleidžiamo asmens ir darbdavio per trijų mėnesių laikotarpį po atleidimo nebus sudaroma nauja darbo sutartis.

Darbdaviui tapus nemokiam garantijos nepasikeis

Tai nustatė Seimas, priėmęs Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiu ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymą, kuriuo nutarta įtvirtinti papildomas finansines garantijas ilgą nepertraukiamo darbo stažą turintiems ir atleidžiamiems asmenims.
Už naują įstatymą, kuris yra vienas iš socialinio modelio paketo klausimų, balsavo 90 Seimo narių, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 10 parlamentarų.
Pagal priimtą įstatymą garantijos darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam nepasikeis, o atleidžiamiems, nepertraukiamai dirbusiems pas darbdavį daugiau kaip penkerius metus, bus užtikrintos papildomos finansinės garantijos.

Biudžetinininkų išmokos – iš darbdavio

Asmenims, atleistiems iš biudžetinių įstaigų ir Lietuvos banko, ilgalaikio darbo išmokos bus mokamos ne iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo, jas mokės atleidęs darbdavys.
Siekiant maksimalaus esamų Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Garantinio fondo bei naujai steigiamo Ilgalaikio darbo išmokų fondo valdymo konsolidavimo, visų trijų fondų veiklą prižiūrės ir kontroliuos Valstybinio socialinio draudimo fondo taryba, o visus tris fondus administruos Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos.

Darbdaviai mokės įmokas fondui

Darbdaviai, išskyrus biudžetines įstaigas ir Lietuvos banką, į Ilgalaikio darbo išmokų fondą mokės 0,5 proc. nuo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nustatyta tvarka apskaičiuotų pajamų, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos, dydžio įmokas.
Praėjusią savaitę priimtas naujasis Darbo kodeksas nustato, kad darbdaviai atleidžiamam darbuotojui taip pat turės išmokėti dviejų vidutinio darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką, o jeigu darbo santykiai tęsis trumpiau negu vienus metus, – pusės jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto