Seimas nustatė, kaip bus perspėti gyventojai apie ekstremalią padėtį

ELTOS nuotrauka

Seimas reglamentavo, kaip turi būti perspėjami gyventojai apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją padėtį.
Priimtomis Civilinės saugos įstatymo pataisomis užtikrinamas tinkamas projekto „Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistemos sukūrimas“ įgyvendinimas.
Lietuvoje viešojo judriojo telefono ryšio paslaugas teikiantys ūkio subjektai įpareigojami savo lėšomis palaikyti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įdiegtoms techninėms perspėjimo priemonėms naudojamą infrastruktūrą ir (ar) technologinę paslaugą, kurios užtikrina galimybę apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją perspėti gyventojus, esančius Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Už pataisas balsavo 82, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė 4 Seimo nariai.
Visuomenės informavimo įstatymo pataisomis įtvirtinta viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų pareiga nedelsiant nemokamai skelbti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų perspėjimo pranešimus.
Įstatymas priimtas už balsavus 88, nė vienam nebuvus prieš ir susilaikius 3 Seimo nariams.
Visuomenės informavimo įstatymo pataisomis nustatyta, kad gresiančios ar susidariusios ekstremaliosios situacijos metu, paskelbus mobilizaciją, karo ar nepaprastosios padėties, kitais įstatymų nustatytais atvejais viešosios informacijos rengėjai ir (ar) skleidėjai turi nedelsdami nemokamai skelbti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų perspėjimo pranešimus arba sudaryti galimybes valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms nemokamai perspėjimo pranešimus skelbti tiesioginiame eteryje. Sprendimus dėl perspėjimo pranešimų skelbimo nacionalinio masto viešosios informacijos skleidėjuose ir (ar) rengėjuose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus nustatyta tvarka priima Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, regioniniuose viešosios informacijos rengėjuose ir (ar) skleidėjuose – savivaldybės administracijos direktorius.
Įstatyme įtvirtinta, kad Seimas karo ar nepaprastosios padėties atveju įstatymu gali nustatyti viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų veiklos ribojimus ir (ar) kitas prievoles, būtinas piliečių ir visuomenės interesų apsaugai.
Už atsisakymą įstatyme nurodytais atvejais skelbti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų perspėjimo pranešimus arba sudaryti galimybes valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms perspėjimo pranešimus skelbti tiesiogiai bus atsakoma įstatymų nustatyta tvarka.
Naujos įstatymų nuostatos įsigalios šių metų liepos 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto