Seimas paminėjo Pirčiupių kaimo tragedijos 70-ąsias metines

Seimas paminėjo Pirčiupių kaimo tragedijos 70-ąsias metines. Romos Balsienės (ELTA) nuotr.

Antradienį Seimo posėdyje paminėtos Pirčiupių kaimo tragedijos 70-osios metinės.
Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė priminė, kad Antrojo pasaulinio karo metu, 1944 m. birželio 3 d., nacių okupantai gyvus sudegino 119 Pirčiupių kaimo gyventojų.
„Praėjo dešimtmečiai, tačiau skausmas dėl žiauriai nužudytų nekaltų žmonių niekada neatlėgs. Moterys, vyrai ir pusė šimto vaikų buvo sudeginti gyvi. Šis nepamatuojamas žiaurumas primena mums, kokią didelę kainą mūsų tauta sumokėjo kovodama ir nepasiduodama, ištverdama žudynes, trėmimus, fizinį ir dvasinį genocidą. Atmintyje saugodami ne tik Pirčiupių kaime, bet ir visoje Lietuvoje nukankintų, nužudytų, ištremtų žmonių vardus, branginkime nepriklausomybę ir taiką, galimybę saugiai kurti šalies ateitį“, – kviesdama pagerbti žuvusiuosius tylos minute Seimo posėdyje sakė Seimo vadovė.
Antradienį vyks minėjimas Pirčiupių kaime (Varėnos r.), prie paminklo „Pirčiupių motina“.
Renginyje dalyvaus Seimo Pirmininkė L. Graužinienė, Seimo narys Algis Kašėta.
Minint Pirčiupių tragediją 1960 m. liepos 23 d. atidengtas skulptoriaus Gedimino Jokūbonio monumentas „Motina“. Memorialo architektas – Vytautas Gabriūnas.

One Reply to “Seimas paminėjo Pirčiupių kaimo tragedijos 70-ąsias metines”

  1. Gintautas parašė:

    Pagal LRT radijo paistalus gaunasi,kad Pirčiupius sudegino rusai, persirengę žaliaisiais žmogeliukais. Atsikvošėkit pagaliau. Nejaugi tikrai norit karo su Rusija?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto