Seimas pritarė Algirdo Butkevičiaus kandidatūrai

Algirdą Butkevičių sveikina Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Seimas pritarė Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktai Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko Algirdo Butkevičiaus kandidatūrai į Premjero pareigas.

Pritarė 90 Seimo narių

Už nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko kandidatūros“ ketvirtadienį balsavo 90 Seimo narių, 40 buvo prieš, 4 susilaikė.
Kandidatas į Vyriausybės vadovo postą iš Seimo tribūnos žadėjo rūpintis geresne Lietuvos ateitimi, ypač mažas pajamas gaunančiais žmonėmis.
„Aš kaip žmogus nenoriu kalbėti apie jokią praeitį, aš turiu galvoti apie Lietuvos ateitį. (…) Aš matau, kad Lietuva jau eina dviem keliais – elito ir paprastų žmonių, kurie šiandien yra pamiršti. Nuvažiuokite į rajonus, nueikite į kaimo bibliotekas, kultūros namus, kur žmonės dirba už 400 litų“, – Seime kalbėjo Premjero posto siekiantis A. Butkevičius.

Kritikavo ir gyrė

Per diskusiją Seime daugiausia kritikos jis sulaukė iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Liberalų sąjūdžio frakcijų, tuo tarpu valdančiosios daugumos atstovai negailėjo pagyrų kandidatui į Premjero pareigas ir deklaravo jam paramą.
Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma teigiamai įvertino A. Butkevičiaus asmenines savybes, tačiau tų savybių, jo nuomone, nepakanka pretenduojant į vienas svarbiausių pareigų valstybėje.
„Kandidatas nesusivokia, kokioje situacijoje yra Lietuva, koks svarbiausių strateginę reikšmę turinčių darbų turinys, energetikos projektai, namų renovacija. Mes nemanome, kad pretendentas įsivaizduoja tas svarbiausias proveržio sritis“, – sakė J. Razma. Jis kritiškai vertino kandidato į Premjerus ketinimus įvesti PVM lengvatas mėsai ir viešbučio paslaugoms.
„Mes nemanome, kad patvirtinus tokią kandidatūrą valstybė eitų į priekį“, – teigė J. Razma, pareiškęs, kad konservatoriai balsuos prieš A. Butkevičiaus kandidatūrą.
Nepalaikydamas kandidato Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis priekaištavo jam dėl neaiškios pensinių fondų ateities. Politikas prognozavo, kad naujajai valdžiai mažiausiai rūpės tie žmonės, kuries dar šiandien gyvena Lietuvoje, dirba, augina vaikus ir moka mokesčius.
Mišrios parlamentarų grupės vardu kalbėjusi Rima Baškienė linkėjo, kad prioritetu būtų įvardinta ir kultūra, kad išliktų Lietuvai būdingų krikščioniškų vertybių puoselėjimas.
Reikšdamas Seimo frakcijos „Drąsos kelias“ nuomonę parlamentaras Povilas Gylys pažymėjo, kad A. Butkevičius turi savybių, kurios reikalingos Premjerui. Jo vertinimu, tai nėra konflikto žmogus, tai telkiantis žmogus.
P. Gylys žadėjo remti naujos valdžios veiksmus, jeigu jie atitiks viešo gėrio reikalavimus, ir oponuoti, jei šis interesas nebus rimtai ginamas.
„Tvarkietis“ Valentinas Mazuronis gyrė A. Butkevičiaus kompetenciją ir patyrimą. Savo paramą kandidatui į Vyriausybės vadovus deklaravo ir Socialdemokratų, Darbo partijos bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijų seniūnai Irena Šiaulienė, Viktoras Uspaskichas ir Rita Tamašunienė.

Laikas – Vyriausybei ir jos programai

Ministras Pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir Respublikos Prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti jos programą. Po pateikimo Vyriausybės programą svarsto Seimo narių frakcijos ir Seimo komitetai.
Kaip numatyta Seimo statute, ne vėliau kaip per 15 dienų nuo pateikimo Seimas savo posėdyje turi apsvarstyti Vyriausybės programą.
Jeigu Vyriausybės programai nepritarta arba ji grąžinta Vyriausybei patobulinti, nauja Vyriausybės programos redakcija Seimui turi būti pateikta per 10 dienų, o jos svarstymo procedūra kartojama iš naujo.
Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, kai Seimas posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma pritaria jos programai.
Kai Seimas du kartus iš eilės nepritaria naujai sudarytos Vyriausybės programai, Vyriausybė privalo atsistatydinti.

2 Atsakymai į “Seimas pritarė Algirdo Butkevičiaus kandidatūrai”

  1. ne parašė:

    visokių kubilių turėjom, bet marionetės dar ne… Patampys jį Viktoras, turėsim puikų vaizdialį…

  2. Vyras vyrui gėles.... parašė:

    Nu šlykščiai atrodo…..; daug puikiau atrodo, kai į snukį duoda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto