Seimas susirūpino vasaros laiko taikymu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas nusprendė pasiūlyti Vyriausybei ne vėliau kaip iki 2016 m. balandžio 30 d. pateikti Europos Komisijai (EK) siūlymą, kad kiekviena Europos Sąjungos (ES) valstybė narė galėtų pati apsispręsti dėl vasaros laiko taikymo jos teritorijoje, atsižvelgiant į vasaros laiko poveikio analizės rezultatus.
Už Seimo nutarimą „Dėl vasaros laiko taikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje“ balsavo 67 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 28 parlamentarai.
Priimtu nutarimu Vyriausybei taip pat pasiūlyta pavesti atitinkamoms valstybės institucijoms skubiai atlikti Direktyvos nuostatų poveikio sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo ir žemės ūkio sritims analizę ir atlikti Lietuvos gyventojų apklausą dėl vasaros laiko taikymo.
Dokumente pažymima, kad sveikatos požiūriu Lietuvos gyventojams palankiausia būtų gyventi laiku, atitinkančiu valstybės geografinę padėtį ir laiko juostą.
Europos Sąjungos direktyva, numatanti šalių gyvenimą pagal vasaros ir žiemos laiką, galioja neribotai, tačiau yra peržiūrima kas 5 metus. Dabar tai bus daroma 2016 m. pabaigoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto