Seimas svarstys naujos redakcijos Darbo kodeksą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį Seimas ketina pradėti svarstyti naujos redakcijos Darbo kodekso projektą, kuris jau apsvarstytas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete.
Šiam klausimui planuojama skirti ir rytinį, ir vakarinį Seimo plenarinius posėdžius.
Po kelis mėnesius trukusių diskusijų Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete patobulintą Darbo kodekso projektą kovo 21 d. Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė.

Bendras Seimo frakcijų siekis

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Andrius Kubilius ir Seimo narys Dainius Kreivys frakcijos vardu pasirašė du Darbo kodekso pataisų paketus ir prisijungė prie bendro Seimo frakcijų siekio „ištaisyti klaidas, padarytas Socialinių reikalų ir darbo komitete naujojo Darbo kodekso svarstymo metu“.
„Seimo TS-LKD frakcija ir partija iš esmės pritaria naujai pateiktam Darbo kodekso projektui, tačiau tas projekto variantas, kuris Seimui buvo pateiktas po svarstymo Socialinių reikalų komitete, sulaukė daugelio teisingų socialinių partnerių priekaištų. Komiteto pateiktame variante nebeliko svarbių nuostatų, kuriomis yra siekiama sukurti lankstesnius darbo santykius. Todėl pozityviai vertiname tai, kad po neformalių diskusijų Seime su socialiniais partneriais valdančiųjų ir opozicijos frakcijų atstovai sutarė pateikti pataisas, kurios ištaisytų tokias komiteto padarytas klaidas. Drauge su Irena Šiauliene, Kęstučiu Daukšiu bei Gintaru Steponavičiumi šiuos įstatymų pataisų rinkinius pasirašėme ir mes. Pasisakome už visas priemones, kurios padeda skatinti šalies ekonomiką, kurti naujas darbo vietas ir pritraukti investicijas, todėl, kaip ir XV Vyriausybės darbo metu, taip ir dabar, pritariame lanksčiam Darbo kodeksui“, – teigia opozicijos lyderis A. Kubilius.

Priekaištai dėl pataisymų

Seimo TS-LKD frakcija pareiškė nepritarianti tik toms pataisų grupėms, kurios blogina darbo ir pareigų šeimai derinimo galimybes.
Lietuvos verslo konfederacija (LVK) sako, kad mokslininkų grupės metus laiko rengtas Darbo kodekso projektas po svarstymo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete įgauna destruktyvų pobūdį – dabar Seimui siūloma įteisinti ir tokias normas, kurios kels grėsmę stabiliai įmonių veiklai ir neskatins kurti naujų darbo vietų.
„Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas iškreipė pradinę subalansuoto Darbo kodekso projekto koncepciją – pakoreguotame projekte atsirado daug nelogiškų ir net absurdiškų nuostatų. Seimui siūloma įteisinti normas, kurios sukuria teisinį netikrumą bei pažeidžia teisėtus darbdavio interesus – sąžiningai konkuruoti, saugoti konfidencialią informaciją, planuoti darbus, resursus, atleisti žalą darančius darbuotojus“, – yra sakęs LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Protestuoja prieš skubotą svarstymą

Tuo tarpu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) protestuoja prieš skubotą socialinio modelio svarstymą Seimo sesijoje, nes „komitetuose nebaigti svarstyti visi susiję įstatymų projektai; atskiri Seimo nariai svarstymo eigoje teikia naujus pasiūlymus“.
Profsąjungų nuomone, neaiški svarstomo įstatymų paketo visuma ir svarstymo skubotumas gali iškreipti deklaruotus socialinio modelio tikslus. Todėl antradienį prie Seimo LPSK žada pradėti protesto akcijas.
Pernai spalio 15 d. Seimas po pateikimo pritarė Darbo kodekso ir lydimųjų įstatymų pataisoms, reglamentuojančioms naują socialinį modelį. Už šiuos socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pristatytus projektus po pateikimo balsavo 82 Seimo nariai, prieš buvo 16, susilaikė 16 parlamentarų.
Siūloma, kad naujos redakcijos Darbo kodeksas įsigaliotų 2017 m. sausio 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto