Seimas uždraudė energinių gėrimų reklamą jaunimui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo kitų metų sausio 1 d. įsigalios Seimo priimtos naujos Reklamos įstatymo nuostatos, draudžiančios energinių gėrimų reklamą jaunesniems kaip 18 metų asmenims.


Uždrausta reklamuoti ir remti

Įstatyme įtvirtinta, kad nurodyti energinius gėrimus kaip rėmėjų gaminius ar kitaip juos reklamuoti bus draudžiama ne tik ugdymo įstaigose, kurias lanko jaunesni kaip 18 metų asmenys, bet ir koncertų, sporto, labdaros ir (ar) paramos bei kitų renginių, skirtų asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, vietose ir jų reklamoje; teatro spektaklių, kino filmų ir videofilmų, skirtų asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, demonstravimo vietose ir jų reklamoje.


Reklamą papildys informacija apie vartojimą

Energinių gėrimų reklama bus draudžiama ir visuomenės informavimo priemonėse, skirtose asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, ir jų reklamoje; akcijose, konkursuose, skirtuose asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, ir jų reklamoje. 
Šios pataisos įsigalios 2014 m. sausio 1 d.
Priimtomis pataisomis taip pat įtvirtinta nuo kitų metų liepos 1 d. įsigaliosianti nuostata, kad energinių gėrimų reklamoje privalo būti įrašyti žodžiai „nevartoti su alkoholiniais gėrimais“.
Ketvirtadienį už tokias maisto reklamos draudimo normas papildančias Reklamos įstatymo pataisas balsavo 72 parlamentarai, 1 buvo prieš ir 4 susilaikė.

One Reply to “Seimas uždraudė energinių gėrimų reklamą jaunimui”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Reikia uzdrausti ne tik reklama,energetiniu gerimu,bet ir ju neturetu buti parduotuvese!!! Kokia gi is ju nauda? Svarbiausiai,kad juos vartoja vaikai ir paaugliai! Suauge zmones puikiai zino zala siu trucu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto