Seimo komitetas: mokslas turi būti privalomas iki 18 metų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Konstitucijos 41 straipsnio pataisų projektui, kuriuo siūloma nustatyti, kad mokslas privalomas asmenims iki 18 metų.

Negalėtų šalinti nepažangiųjų

Komiteto nariai pritarė Konstitucijos pataisų iniciatorės Seimo narės Vincės Vaidevutės Margevičienės išdėstytiems projekto tikslams, t. y.,  kad privalomas mokslas gimnazijose, vidurinėse arba profesinėse mokyklose iki 18 metų įpareigotų jaunuolius būti saugioje aplinkoje, užimtiems, lavinamiems, suteiktų galimybę dalyvauti prevencinėse, popamokinio užimtumo programose.
Tai užkirstų kelią mokyklos administracijai šalinti nepažangius mokinius iš mokyklų, vos tik šiems sueina 16 metų.

Nuomonės skirtingos

Siūlomos Konstitucijos pataisos tiesiogiai paliestų tik apie 2 proc. 16-17 metų asmenų šiuo metu nedalyvaujančių švietimo procese. Tačiau, parlamentarų nuomone, valstybei turėtų būti svarbus kiekvienas 16–17 metų asmuo, nedalyvaujantis švietimo procese.
Konstitucijos 41 straipsnio pakeitimo projektui taip pat yra pritarę Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros bei Socialinių reikalų ir darbo komitetai.
Seimo Konstitucijos komisija, taip pat Vyriausybė yra pateikusios neigiamas išvadas dėl šios Konstitucijos pataisos.

2 Atsakymai į “Seimo komitetas: mokslas turi būti privalomas iki 18 metų”

  1. stebuklų valstybė parašė:

    Kai išnaikinom vidurines mokyklas, ir bus tik gimnazijos ir pagrindinės, nusprendėm padaryti privalomą mokslą iki 18 m. O jei nesugražins valdžia vidurinių mokyklų, tai išeina, kad tie jaunuoliai trins mokyklos suolą iki 18m. keletą metų sėdėdami ir kursą kartodami 8,9,10 klasėse. Stebuklų šalis…

  2. as parašė:

    PATYS DIDPILVIAI PAMEGINKIT SU KAI KURIAIS NEPROGNOZUOJAMAIS 16LIKINIAIS PADIRBT,JUK NIEKS SPECIALIAI NESALINA,BUS NE MOKYKLOS O I SILTNAMIAI VISIEMS DEBILAMS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto