Seimo rinkimai turėtų vykti spalio 14-ąją

Pagal Konstituciją, eiliniai Seimo rinkimai rengiami spalio mėnesio antrąjį sekmadienį. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, eiliniai Seimo rinkimai Lietuvoje turėtų vykti šių metų spalio 14 d.
Pagal Konstituciją, eiliniai Seimo rinkimai rengiami spalio mėnesio antrąjį sekmadienį.

Rinkimų kampanija – nuo balandžio vidurio

Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu paskelbus Seimo rinkimų datą, prasidės Seimo rinkimų politinė kampanija.
Vyriausiosios rinkimų komisijos nuomone, šalies vadovė dekretą dėl 2012 m. Seimo rinkimų turėtų pasirašyti šių metų balandžio viduryje.
Prasidėjus politinei kampanijai, Vyriausioji rinkimų komisija savo interneto svetainėje paskelbs Seimo rinkimų organizavimo ir vykdymo grafiką.
Pirmiausia tiek partijos, tiek asmenys, nusprendę išsikelti kandidatais, VRK turės pateikti prašymus dėl registravimosi savarankiškais politinės kampanijos dalyviais. Tą bus galima padaryti iki pareiškinių dokumentų pateikimo, t. y. vėliausiai likus 65 d. iki rinkimų dienos.

Kandidatams teks surinkti 1 000 parašų

Teisingumo ministerijos duomenimis, dalyvauti bei kelti savo kandidatus Seimo rinkimuose jau dabar turi teisę 30 politinių partijų. Dar ne visos politinės partijos baigė registravimosi procedūras.
Pagal Seimo rinkimų įstatymą, kandidatus gali kelti naujai, bet ne vėliau kaip 65 dienos iki rinkimų dienos, įregistruota politinė partija. Tad ir partijų skaičius gali padidėti.
Taip pat Seimo rinkimuose 71 vienmandatėje rinkimų apygardoje gali dalyvauti asmenys, išsikėlę kandidatais.
Jiems, norint užsiregistruoti kandidatu, reikės gauti tūkstančio tos rinkimų apygardos rinkėjų palaikymą ir, žinoma, iki tol, likus 65 dienoms iki rinkimų, būti užsiregistravusiems politinės kampanijos dalyviais.

Reklama privalo būti pažymėta

Kaip atkreipia dėmesį VRK, Seimo rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu politinė reklama turi būti teisės aktų nustatyta tvarka pažymėta, nurodant lėšų šaltinį, ir aiškiai atskirta nuo kitos skleidžiamos informacijos.
Politinė reklama nepažymėta arba pažymėta nesilaikant įstatymų reikalavimų, laikoma paslėpta reklama ir yra draudžiama.

Teikiama įvairi informacija

VRK interneto svetainėje, puslapiuose, skirtuose Seimo rinkimams, bus skelbiami politinės kampanijos dalyviai, apygardų bei apylinkių rinkimų komisijų sudėtys, kontaktai.
Bus galima susipažinti su rinkimuose dalyvausiančiais kandidatais, jų pateiktomis biografijomis, anketų duomenimis, turto ir pajamų deklaracijų pagrindinių duomenų išrašais, viešųjų ir privačių interesų deklaracijomis, partijų rinkimų programomis ir kita informacija apie kandidatus ir rinkimus.
Šioje svetainėje rinkėjas galės pasitikrinti, į kurios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus jis yra įrašytas, surasti savo rinkimų apylinkės balsavimo patalpas žemėlapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto