Seimo vadovė: naujų vaikų priežiūros institucijų nereikia

ELTOS nuotr.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad nėra reikalo steigti dar vieną instituciją, kuri prižiūrėtų socialiai rizikingas sritis.

„Užtenka institucijų, nereikia kurti naujų, nes dar viena bus biurokratinė institucija, kuri iš tiesų neišspręs tų sisteminių problemų, kurios dabar kyla“, – Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvą „Žinių radijui“ pakomentavo Seimo vadovė.
Sukurti dar vieną instituciją Prezidentė paragino po nelaimės Kėdainių rajone, kai girtas tėvas į šulinį įmetė ir pražudė du savo mažamečius vaikus. L. Graužinienės teigimu, socialiai rizikingų šeimų priežiūrai vykdyti būtų galima sustiprinti jau dabar veikiančias institucijas.
„Reikia suteikti daugiau galių dabar esančioms institucijoms, suteikti atitinkamą finansavimą ir labai aiškiai apibrėžti atsakomybės ribas ir pareikalauti iš valdininkų tos atsakomybės“, – kalbėjo L. Graužinienė.
Pasak parlamento vadovės, Vyriausybė turi sudaryti tarpvyriausybinę komisiją, kuri sistemiškai išnagrinėtų vaikų priežiūros klausimus ir Seimui pateiktų atitinkamus teisės aktų pakeitimus, jei jie yra reikalingi.
„Mes, kaip Seimas, kovo mėnesį – tikrai pažadu – skubos tvarka išnagrinėsime šiuos klausimus“, – teigė L. Graužinienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto