Sekmadienį mažeikiškius kamavo kraujospūdžio problemos

„Sekmadienį daugeliui pacientų buvo sukilęs kraujospūdis, tačiau negalėčiau teigti, kad tai susiję su karštais orais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių greitosios pagalbos centras sekmadienį sulaukė kur kas daugiau iškvietimų nei įprastai. Tačiau medikai nesiryžta teigti, kad dėl to kalti karšti ir tvankūs orai.

Sekmadienis – išskirtinė diena

Mažeikių greitosios pagalbos centro vyriausiosios slaugytojos Sonatos Keliotienės duomenimis, sekmadienį „greitosios“ medikai vyko į 39 iškvietimus, tuo tarpu šeštadienį jų buvo tik 28, penktadienį – 35. Vidutiniškai per dieną sulaukiama apie trisdešimt iškvietimų.
„Sekmadienį daugeliui pacientų buvo sukilęs kraujospūdis, tačiau negalėčiau teigti, kad tai susiję su karštais orais. Tokių paūmėjimų būna ir žiemą bei kitais metų laikais“, – pastebėjo slaugytoja.

Gyventojai moka saugotis

Medikai teigia, kad tvankią dieną padidėja organizmo poreikis deguoniui. Dėl to padaugėja širdies problemų, kraujotakos galvos smegenyse sutrikimų, dažniau pagalbos šaukiasi kardiologiniai ligoniai.
S. Keliotienė teigė, kad mūsų rajone dėl vasaros orų „greitoji“ dar nebuvo sulaukusi ypatingų arba ypač daug iškvietimų. Tik kartą teko pagelbėti bažnyčioje nualpusiai močiutei.
Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotojas Vilhelmas Džiugelis spėjo: tai, jog sugebame išvengti saulės smūgio ar kitokių karščio padarinių, rodo, kad išmokome saugotis, rūpintis savo sveikata.
„Tačiau vasarą, kaip įprasta, didesnis avaringumas, todėl padaugėja ir traumų“, – pastebėjo pašnekovas.

 

3 Atsakymai į “Sekmadienį mažeikiškius kamavo kraujospūdžio problemos”

  1. JOO parašė:

    Na , kaip nebus? Juk Mazeikiai Naftininku miestas.Bet jus pagyvenkite netoli gelezinkelio esanciuose namuose,kai pravaziuoja cistrnu sastatas,matomai negerai uzdarytos cisternos,kurios gabena neaiskius chemikalus.? Kai pravaziuoja,tai pasklinda toks baisus kvapas,kad ir is miego tenka sokti ir uzsidaryti langa! Kvapas laikosi kambariuose ,kokias 5 min… karta menesyje ,tai tikrai!

  2. jo parašė:

    Del sunkaus pragyvenimo Lietuvoje! Bedarbyste,mazi atlyginimai, dideli mokesiai! Taip pat,zmoniu mulkinimas iv.pazadais bei noras juos istumti i Bankus!

  3. ree parašė:

    po naftos saskrydžio visiems sukiles buvo :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto