Dviratininkų trasose – ne tik mažeikiškiai

G. Tamašauskaitė džiaugėsi, kad į dviratininkų varžybas įsijungia vis daugiau ne tik mažeikiškių, bet ir svečių iš kitų rajonų. Mažeikių turistų klubo archyvo nuotr.

Sekmadienį į dviračių kroso ir dviračių technikos varžybas mažeikiškius pakvietė Turistų klubas. Išbandyti jėgas kroso trasoje panoro per 30 suaugusiųjų, iš kurių septynios – moterys. Dviračių technikos varžybose lenktyniavo apie 40 vaikų nuo 6 iki 16 metų.

Trasa nelengva

Mažeikių turistų klubo pirmininkė Gražina Tamašauskaitė sakė nesitikėjusi tokio didelio varžybų dalyvių skaičiaus.
Pagrindinė kroso – dvidešimties kilometrų trasa nuo šašlykinės pavenčiais tęsėsi iki pat Krakių: čia  buvo ir sausų, ir šlapių vietų, tad norint įveikti visą trasą, reikėjo pasistengti. Moterų trasa trumpesnė, ji tęsėsi tik iki Naikių tilto. Krosą važiuoti buvo galima nuo 16 metų.
„Kai kam šios trasos gal pasirodė per lengvos, kai kas gal ir labai pavargo: tai, žinoma, priklauso nuo pasiruošimo lygio. Vyrų trasa daug sunkesnė: buvo ir išvirtusių medžių, prieš Krakius šlapios, pelkėtos vietos, buvo murzinų ir pavargusių“, – pasakojo pašnekovė.
Vyrai trasoje užtruko apie valandą, pirmieji pasirodė po 55 minučių. Vienam lenktynininkui, pačioje trasos pradžioje sprogus padangai, teko iš varžybų pasitraukti, kiti laimingai pasiekė finišą.

Technikos varžybos – vaikams

Dviračių technikos varžybos buvo skirtos vaikams. Čia reikėjo įveikti trasą, kurioje buvo įvairių kliūčių: pervažiuoti per lentą, tam tikrame ribotame plote išraityti aštuoniukę, gyvačiukę, per kliūtį persinešti dviratį, pervažiuoti nenulipant nuo dviračio vartus. Už visų užduočių atlikimą buvo skaičiuojami balai, taip pat fiksuojama, per kiek laiko trasa įveikta, kiek skirta baudos taškų.
Kroso dalyviai buvo vertinami pagal trasos įveikimo laiką.
Iš moterų greičiausiai kroso trasą įveikė Mažeikių turistų klubo atstovė Irena Pocevičiūtė, antroji buvo jos komandos draugė Gražina Lukavičė, trečią vietą laimėjo taip pat mažeikiškė Donata Balandytė.
Iš vyrų pajėgiausias buvo Mažeikių turistų klubo dviratininkas Vytautas Valantinas, antras sugrįžo Vytautas Ruškys iš Naujosios Akmenės, trečias liko mažeikiškis Mantas Songaila.

Laimi ne tik mažeikiškiai

Dviračių technikos varžybose vaikų nuo 6 iki 9 metų amžiaus grupėje nepralenkiamas buvo devynmetis Edvinas Sasnauskas, antras liko tos pačios mokyklos mokinys Edvinas Buknys, aštuonmetis Senamiesčio pagrindinės mokyklos auklėtinis Dovydas Venckus turėjo pasitenkinti trečia vieta.
Jaunučių iki 13 metų grupėje ruožą greičiausiai įveikė dvylikametis Lukas Sasnauskas iš Pavasario vidurinės mokyklos, antra ir trečia vieta pasidalijo Ylakių gimnazijos mokinės, Skuodo vaikų dviratininkų klubo „Sportūna“ narės dvylikametės Eglė Bunkutė ir Gabrielė Šateikytė.
Senamiesčio pagrindinės mokyklos moksleivis keturiolikmetis Antanas Beresnevičius pirmą vietą laimėjo jaunučių iki 16 metų amžiaus grupėje, nuo jo kiek atsiliko šešiolikmetis mažeikiškis Elonas Andriekus, trečioji vieta atiteko Ruzgų pagrindinės mokyklos mokiniui, penkiolikos metų Lukui Dapkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto