Senieji pažymėjimai galios dar metus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažiau nei metus dar galios senieji – popieriniai laminuoti – vairuotojo pažymėjimai.
Kaip sakė valstybės įmonės „Regitra“ specialistai, tokius pažymėjimus, pradėtus išduoti beveik prieš ketvirtį amžiaus, šalyje dar turi apie 200 tūkst. vairuotojų.

Ragina nelaukti paskutinės datos

Popieriniai laminuoti vairuotojo pažymėjimai Lietuvoje buvo pradėti išduoti dar 1992 metais, tačiau  jau nuo 2007 metų Lietuvos gyventojai valstybės įmonėje „Regitra“ galėjo įsigyti vieningo Europos Sąjungos pavyzdžio vairuotojo pažymėjimus.
Vyriausybė yra nustačiusi, kad seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimai baigs galioti 2017 m. vasario 3-iąją.
Kaip sakė įmonės viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė, preliminariai apie du šimtai tūkstančių  pažymėjimų dar yra senojo pavyzdžio, dažniausiai jais naudojasi vyresni šalies gyventojai.
„Dėl seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimų keitimo rekomenduojame kreiptis nelaukiant, kol baigsis jų galiojimas. Svarbu kreiptis iš anksto, nes, užsisakius naują, senasis galiojantis vairuotojo pažymėjimas grąžinamas ir asmuo gali juo naudotis, kol naujasis gaminamas.
Jei, užsisakant naują dokumentą, pateikiamas jau negaliojantis vairuotojo pažymėjimas, vadovaujantis teisės aktais, jis asmeniui jau nebegrąžinamas“, – teigė specialistė.
Be to, delsiantys vairuotojai greičiausiai sulauks ilgų eilių tiek medicinos įstaigose, tiek „Regitroje“, kur turės gaišti laiką kartu su kitais, nuolat vėluojančiais ir laukiančiais paskutinės minutės piliečiais.

Nepasikeitusiems pažymėjimų grės nuobaudos

Naują vairuotojo pažymėjimą galima užsisakyti bet kuriame vairuotojo pažymėjimus išduodančiame valstybės įmonės „Regitros“ klientų aptarnavimo padalinyje, tarp jų – ir Mažeikių grupėje.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto